Logo SstarWines Jak czytac etykiete Chile
SARL Rousset-Martin pere & fils 2005
Cotes de Jura AOC
Francja
Chardonnay
Cena: 150
Alk: 13,00%
Kolor: b
Nr 14495
www
Legenda (ocena):
8 - wybitnie, prawdziwe arcydzieło
7 - bardzo dobre, wino z dużą klasą
6 - dobre, interesujące
5 - całkiem niezłe, przyzwoite
4 - słabe
Brak gwiazdki
3 - omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami

Inne od SARL Rousset-Martin pe..:

sstar (2013-04-23) Ocena: 8
U Rurale dupa http://www.sstarwines.pl/wino12381 gdy u nas epifania, przynajmniej wśród tych obytych z utlenionymi celowo winach z Jury, jak MKonwicki czy MdCC, że o sobie nie wspomnę. Savagnin [Savanię] bywa szorstkie jak męska przyjaźń, ostrawe w smaku, jak niedojrzała skórka orzecha włoskiego, ta wewnętrzna, o łupinę nie chodzi. A to Chardonnay Francja elegancja, delikatność, kwasowość, przepyszność. Aromatów też kupa, ale jednak orzech dominuje, może szafran i curry, jak już człek kontrę przeczyta. Amerykanin w Paryżu obiecywał, że to klasa i miał rację! @le Derniere Goutte

temi (2013-04-23) Ocena: 5
@star "u nas epifania, przynajmniej wśród tych obytych z utlenionymi celowo winach z Jury".

Nie tylko wśród tych obytych. Dla mnie to było trzecie wino jurajskie w życiu. Rzeczywiście najlepsze z tych trzech i podejrzewam, że żadne wino jurajskie wyżej się w moim rankingu nie wdrapie. Za to dostaje aż... 5+. ;-)

wino14495#47525

star (2013-04-23)
Nawet Cerretalto, który przyznał, że takich win nie lubi, stwierdził, że jakościowo niezłe jest. Z kolei Marek, który przybył zamiast 1000 osób z FB, bo na nich też czekaliśmy (pralinka) otwarcie zapytał czy to specjalnie tak jest zrobione, czy ktoś się walnął. No więc twierdzę, że specjalnie i całą paletę podrzucam przy okazji;-) NIepotrzebne skreślić... miał MKonwicki, który oczywiście wyniósł resztkę do domu.
wino14495#47526

cerretalto (2013-04-24)
Może i dobrze zrobione w swoim oryginalnym stylu, który mi nie odpowiada, podobnie zresztą jak większość stylów tzw. oryginalnych. Jednak zauważę, dość złośliwie, że staram się powstrzymywać przed ferowaniem apodyktycznych wyroków w przypadku win, których "nie rozumiem". Natomiast Ty z takim przykładowym embrużem nie masz chyba specjalnych oporów :). Gdybym miał wydawać opinię, to byłaby zdecydowanie bliższa tej Temiego, a może nawet niższa :). Choć być może dałoby się polubić to wino przy jakimś specyficznym żarciu. Ale nie moja to bajka.
wino14495#47528