Logo SstarWines Jak czytac etykiete Chile
Wino w Łodzi, Winna Łódź!

Węgry

Alk: %
Kolor:
Nr 3177
www
Legenda (ocena):
8 - wybitnie, prawdziwe arcydzieło
7 - bardzo dobre, wino z dużą klasą
6 - dobre, interesujące
5 - całkiem niezłe, przyzwoite
4 - słabe
Brak gwiazdki
3 - omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami

sstar&let (2008-10-18) Ocena: 4
Wino w Łodzi, gdzie wybrać się, jak kupić. O tym w dalszej części tego wątku.
Tymczasem wino z kija jak widać na załączonym obrazku. Zaskoczenie było duże. Radości co niemiara:-) Wino zaś mocno przeciętne choć pijalne. Uraczono nas nim w restauracji węgierskiej Varoska na Traugutta w Łodzi. Niestety aromaty nieczyste - miedź, mydło, tłuszcz, smalec, kiełbasa, może nawet ryba. Niestety to ciągle opis zapachów wina, a nie potraw. Z potrawami zaś było też różnie - o ile gulasz i placek ziemniaczany był w porządku, to już zupa rybna i gulasz rybny, powstały pewno przez odsączenie z tej zupy przywołały niezbyt miłe wspomnienia paprykarza szczecińskiego, fuj! W smaku wino jednak pijalne i dość żywe. Obsługa fantastyczna. nie tylko dlatego, że pozostawiony aparat odzyskałem bez problemu następnego dnia... Ocena wina mogła by być niższa ale darowanemu...

star (2012-10-04)
Tymczasem w Łodzi. W Winnicach Świata przy Żwirki i Kościuszki może pojawią się wina Austrovinu. Są Wina Szlachetne, Vojan, Interwin, Frozo... i wiele innych. Ja kupiłem dziś Optimum Bellevue la Forest z Negrette i Ramistę 2003 Kir-Yianni od Eximy. Do tego czekolady z zielonym pieprzem, żurawiną, jabłkami, malinami, solą, chilli.

Demi-sec - nowy sklep na Rudzkiej Górze - przedsięwzięcie Emila znanego z Pinota i Galerii Alkoholi, o ile dobrze pamiętam.

W Pinocie Cavy Juve y Camps w różnych kolorach, szampany Collard-Picarda, ponoć niezłe i Cavy Parxet.

U Piechowskiego w Składzie Wina i Alkoholi, także whisky. Za 3 tys. najstarsza. Wziąłem dobrą hiszpańską oliwę i szampana rocznikowego, premier cru 2000 od Cattiera za 139zł. Jeden z tańszych tej klasy na naszym rynku.

Winoteki na Łąkowej już dawno nie ma:-(
wino3177#44456

star (2012-10-14)
Folwark Bolesławów przy Sienkiewicza - import własny, głównie Francja, cudzy Izrael i jakiś Nowy Świat.
wino3177#44726

star (2012-10-14)
Winnice Śświata przy Kościuszło - dobry wybór i tani dość, rożni importerzy.
wino3177#44727

star (2012-11-24)
Szukam lokalu w Łodzi, knajpy jakiejś fajnej. Wdzedłem do Gastronautów i opinia GP się potwierdza niestety, że większość niekoniecznie ma rację. No bo co widać (pralinka) w Top 10?

Restauracja Blacklion
Dekadencja
Ato Sushi
Piwoteka Narodowa
Varoska
House Of Sushi
Restauracja Kamari
Naleśnikarnia Manekin
Restauracja Ciągoty i Tęsknoty
Restauracja Lili

Na czele Black Lion (pralinka) w sobotę nieczynny. Szukając czegoś ładnego znalazłem jeszcze Dworek (pralinka) na Wzgórzach Łódzkich położony. Dekadencja polecana ze względu na słodycze chyba głównie. Piwoteka wiadomo. Sushi trzyma się mocno, a myślałem, że tylko w Warszawie moda na egzotykę. Varoskę znam i aż tak bym nie polecał, choć obsługa miła, wszak założycielka to łódzkiego wątku. Brak Angelo czy Nowej Łodzi nie najlepiej o liście świadczy. Jest jeszcze lokal na Żwirki czy Wigury, a tu go w czole nie ma:-(


W końcu stanęło na Restauracji Ciągoty i Tęsknoty polecanej i owszem gastronautycznie z fajną stroną łeb (pralinka) w łeb ze świetnymi pomysłami, a to koncert z bonmotem, a to święto Beaujolais, ale to już było:

KONCERT

W trzeci czwartek listopada , to listopad 15, o g.20.00
zapraszamy na koncert muzyki improwizowanej popełnionej przez bardzo kompetentny ansambl :

Trela Valquartz Zabrodzki
feat Postaremczak i Niewiadomski

Jak to bywa w listopadzie w Ciągotach, nastrój poprawiamy
młodym BEAUJOLAIS NOUVEAU 2012 czyli próbujemy, bawimy się i zapominamy do listopada 2013.

ZAPRASZAMY

Wszystko wskazuje, że będzie to "piękny i relaksyjny wieczór" jak mawiał dr.Gruntorad w "Postrzyżynach" Mencla


wino3177#45487

star (2013-02-04)
Marek Kondrat w Off (pralinka) przy Piotrkowskiej.
wino3177#46609

star (2013-05-10)
Wina szwajcarskie przeniosły się z olejami z Przybyszewskiego 99 na Mazurska bodajże 4 ew. 20.
wino3177#47701

star (2013-05-23)
Breadnia - nowe miejsce na łódzkiej mapie winnej, z ofertą Pinota, położone przy ul. Piotrkowska 86. Polecane przez Maćka Nowickiego (pralinka) w tekście Gdzie na wino:Łódź. Odnośnik internetowy https://www.facebook.com/Breadnia do sklepu, ale na FB niestety. Ofertę Pinota znamy i lubimy (pralinka) mocna Hiszpania oraz Nowy Świat, jest też sporo win włoskich.

Jeden z najnowszych punktów na gastronomiczno-winiarskiej mapie Łodzi. W nazwie galeria – bo w kamienicy mieści się siedziba Związku Polskich Artystów Plastyków, w samym lokalu mają być organizowane także różne wydarzenia kulturalne; chleb – bo jest to kolejny lokal, w którym możemy przebierać w pieczywie do woli; i wino. Breadnia nie reklamuje się wszędobylskim ostatnio tytułem skład czy magazyn mimo, że ma w ofercie dużo więcej win niż tytułująca się w ten sposób konkurencja. Wszystkie wina pochodzą z oferty łódzkiego Pinota (to także sklep i importer w jednym).
wino3177#47834

star (2014-10-30)
Łódzkie lokale. Ostatnio mieliśmy okazję odwiedzić trzy. Więc pokrótce.

Kolumna Park - www.kolumnapark.pl. Szał! Zjawiskowe jedzenie i świetne otoczenie, zoo, zieleń, stawik i takie tam. Wszystko pyszne, wino też. Super tanio nie jest, no i jednak trzeba się bujnąć w stronę Łasku, ale warto!

Lokal - Lokal Lodz @ fb. Szału nie ma. Miejsc bez rezerwacji nie wymyślono, ale daliśmy radę i usiedliśmy na zewnątrz. Przekąski co druga dobra. Jedzenie jako takie, ale bez zachwytu. Właścicielka z Master Chef czy Top Chef.

Buddha Pub - mecz był świetny, ale na jedzenie czekaliśmy godzinę i musieliśmy się upominać. Pizza za słodka, a łosoś z awocado i mango jako taki. Mecz jak już mówiłem fantastyczny, Gran Derbi - choć niestety to Real Madryd wygrał, a nie Barcelona. Świetne piwo, lokalne z Księżego Młyna!

wino3177#51339

star (2014-11-20)
Faktoria win...
wino3177#51476

star (2014-12-13)
Gault Millau daje 10 punktów Marcello, Magdy Gessler, w Łodzi spośród siedmiu (pralinka) wyróżnionych. Brakuje Angelo np.

'Włoska i romantyczna'' - tak opisano w przewodniu ten lokal oferujący kuchnię włoską. Wyróżnione potrawy to m.in. gulasz z warzyw i polędwicy wołowej z krewetkami i mule w sosie kokosowo-imbirowym za niecodzienny smak. Zwrócono uwagę także na współgrającą z menu kartę win.
wino3177#51685

star (2014-12-19)
Zagadka. Skąd logo?
wino3177#51727

star (2016-06-18)
Lokal przy Wigury, czy Żwirki, Winnice Świata do wynajęcia, shit!
wino3177#528361

temi (2016-06-19)
Ze zdumieniem stwierdziłem, że Faktoria Win ma swoje półki w Empiku. No, ale cóż: ja pewnie będę dziś skazany na kupno flaszki w berlińskim Rossmanie. ;-)
wino3177#528367

star (2016-11-01)
My name is Bond, Katarzyna Bonda.

"Zdawało jej się, że w Łodzi ludzie piją bez opamiętania: na ulicy, skwerach, w podcieniach, pod kolumnami, w bramach, nawet na parkingach. Pod ścianami pięknych zabytkowych budynków, między zaparkowanymi drogimi samochodami widziała walające się flaszki po różnego typu trunkach, niekoniecznie najtańszych" - pisze szczegółowo w jednym z fragmentów. A podobnych do tego, może nieco przegadanych, jest w "Lampionach" cała masa...Dla kogo może być nowa książka Bondy? Na pewno dla fanów jej pisarstwa, którzy kolekcjonują książki autorki. Mogą okazać się również pomocne dla tych, planujących wyprawę do Łodzi. Ubarwią jej zwiedzenie i nudną - zazwyczaj - przewodnikową narrację.
wino3177#528875