Base

Espiritu de ChileBodegas Monte Real2017Sauvignon BlancBodegas306
Federspiel, TerrassenDomaene WachauWachau2016Gruner VeltlinerDomaene306

Wino sierpnia

Choices
Your Vote

Wino grudnia

Wino listopada wybrane http://www.sstarwines.pl/drupal-6.10/node/893 teraz wino grudnia add->, add->... vote.

http://www.sstarwines.pl/wino16325 Kies Niederosterreich Brundlmayer 2016, http://www.sstarwines.pl/wino16329 Rouge Bourgogne Domaine Sylvain Pataille 2014, http://www.sstarwines.pl/wino16341 Aszu 5p Tokaj Chateau Dereszla 2009
21% (11)
http://www.sstarwines.pl/wino16337 Pinot Bourgogne Domaine Taupenot-Merme 2015, http://www.sstarwines.pl/wino16340 Dr L Mosel Dr. Loosen 2016
19% (10)
http://www.sstarwines.pl/wino16327 Ledove Vino Nitra Chateau Topolcianki 2013, http://www.sstarwines.pl/wino16339 Les Longeroies Marsannay Domaine Damoy 2012, http://www.sstarwines.pl/wino16343 Mas de Sainte Croix. Passion d'une Terre Cotes du Rhone Villages Scea Jacques Coipel 2015, http://www.sstarwines.pl/wino16345 Muskotaly Late Harvest Tokaji Pajzos 2000, http://www.sstarwines.pl/wino16347 VinSanto Santorini Gaia 2005, http://www.sstarwines.pl/wino16348 Reserva Tinto Dao Vinhos Borges 2008, http://www.sstarwines.pl/wino16350 Brut Central Valley Torres NV
0% (0)
Total voters: 3

Pec pod Snezkou

Bar Emerich czy Witowka?

Groovy kind of Pitztal

Ktoś by pomyślał, że gdy jesień za oknem, narciarze szykują się do sezonu? A jak już by pomyślał, to pozostaje spakować się i ruszyć śmiało na lodowiec. Tym razem padło na Pitztal. Godzina 6 pobudka, zjechali zawodnicy, także z Pucharu Świata, trenować. Ja w góry. Pieszo. Moja kolejka ruszała dobrą godzinę po zawodowcach, więc w coś się trzeba bawić tymczasem.

Czy rokuje pretekstem do napicia się?

Negatywną odpowiedź na powyższe pytanie usłyszałem przygodnie na Emilii Plater. Szczęśliwie w naszym przypadku rokowania były dużo lepsze. Pretekst dobry - przyjazd długo wyczekiwanego druha, że się wyrażę po harcersku, a strach. Zza morza jak jakiś Urbańczyk przypłynął. Spotkaliśmy się przy Hożej w Culinaria Italiana. Ostatnio zaczytywałem się Królem Twardocha, polecam - takie tam knajackie, praskie klimaty. Zaczęliśmy szampańsko, potem rose, czerwień i biel, szlachetna na koniec. Co tam będę opowiadał, lista win, voila:

Trzech panów, nie licząc imigrantów, na włóczędze

Wyruszono ze Skierniewic, Opola i Warszawy. Transport PKP, choć i rower się przytrafił. W plecakach, torbach, na bagażniku flaszki rzecz jasna. Miejsce spotkania Culinaria przy Hożej 62, gospodarzem Włoch z okolic Wenecji. Bohaterami rzecz jasna wina, choć i rozmowy bywały ciekawe, z Iranką z Belgii o zmianach w okolicy Hożej, bo ona tutejsza, z Irakijczykiem na Dworcu Centralnym, też w kolejce dla niepełnosprawnych czy też Niemką, nie do końca punktualną jak można by oczekiwać.

Stoki i winnice

Sezon narciarski jakby skończony, choć Hintertux 365 dni w roku kusi. Nastał czas winnic i walki z wiosennymi przymrozkami. Kolejny rok SstarWines już minął wspomnień czar tym razem spotkaliśmy się w Winnicy na Placu Solnym we Wrocławiu. Spotkanie zainicjował Rafa z Trzebnickich Wzgórz, ochoczo stawili się Marwin, Deo, MikPaw i moi meme znaczy Sstar.

Podsumowań nadszedł czas

Klasyki sprawiały mi przyjemność w tym roku http://www.sstarwines.pl/wino15954 wspomnień czar jak Mezzacorona i wycieczka do Trentino, czy Kloster Eberbach i Imię Róży, to tak z ostatnich wspomnień. Zapraszam do głosowania na Wino Roku http://www.sstarwines.pl/drupal-6.10/node/867 czyli OSstary 2016 - konkurs ciągle trwa i można głosować.

Czterech do brydża

Trzech panów w łódce nie licząc psa to kultowa książka aut. Jerome K. Jerome. A jak dbam o swe wina! Ba, niektóre wina, które leżą u mnie, są w moim posiadaniu od wielu, wielu lat, i nie znajdziesz na nich nawet śladu palca. Jestem niezmiernie dumny ze swych win. Co jakiś czas wyjmuję wszystko z szafy i otrzepuję z kurzu. Nikt lepiej niż ja nie konserwuje swoich win. Łódka by się znalazła, pies też i to niejeden.

Syndicate content