Logo SstarWines Jak czytac etykiete Chile
Terre di Ro Terre di Ro 2001
Taurasi DOCG
Włochy
Aglianico
Cena: 40
Alk: 13,00%
Kolor: cz
Nr 13441
www
Legenda (ocena):
8 - wybitnie, prawdziwe arcydzieło
7 - bardzo dobre, wino z dużą klasą
6 - dobre, interesujące
5 - całkiem niezłe, przyzwoite
4 - słabe
Brak gwiazdki
3 - omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami

Inne od Terre di Ro:

marek (2012-04-23) Ocena: 7
Dość często w Blue City organizowane są jarmarki, w których producenci głównie żywności ekologicznej mogą sprzedawać własne wędliny, sery, ryby, chleb itp, czasami są również stoiska z winami. To wino kupiłem na takim stoisku o ile dobrze pamiętam Cavist. Pani na stoisku zaproponowała mi tą butelką za okazyjne 40 zł bo ostatnia butelka się ostała, nawet nie wiadomo jak się uchowała i gdzie bo te wina dawno sie sprzedały i to kilka lat temu w cenie powyżej 100 zł. Zaoferowała ma za 40 zł z racji że nie gwarantowała mi że wino nie zepsuło się z uwagi na poniewieranie się tej butelki po magazynach i różnych miejscach. Zaryzykowałem, no i wino było rewelacyjne, w pełni dojrzałe, tanina zupełni się rozwiązała, jedwabna faktura, bardzo dobry ekstrakt, budowa raczej średnia, kwasowość żywa, delikatna słodycz w końcówce. Wszystko idealnie zintegrowane. Zapach nie specjalnie mocny ale za to bardzo złożony z mieszanki różnych ciemnych owoców i przypraw. Jeśli wino jest z bardzo dobrego rocznika i pije się je zupełnie dojrzałe jak to Taurasi, ilość przyjemności jakie dostarcza jest naprawdę wspaniała. Ocena ogólna 94 pkt czyli 7+.
Pozostaje jedynie żal że już nie ma gdzie kupić kolejnej butelki. Cena 40 zł za to wino to jeden z lepszych deali jakie w zyciu zrobiłem.

willycoyote (2012-04-27)
Trunek kontrowersjiny wywoła zawsze kłótnię komentatorów ze spamowcamy czy <--deleted by admin--> promującymi prsesadne oceny w styl Parkera. To normalnie w każdym blogu, czyli ja też uważam, że sstar dobrze robił choć oczywiście bardzo rzadko wiem co usuwa. Możemy uznać ten wątek za zamknięty po wycinaniu wstępnej oceny w home page jako kontrowersyjny. Nie ma sensu pozostawić ocenę jedynego, która wywołała kłótnię i jednocześnie okazała się strasznie różna od końcowej (sstar pisał, że ocena wspólna jest 5, pod tytułem wreście nie ma punktacji 7+ a pozostała niestety jako plama na home page. Kto zagranicę czyta jak może ocenić ten blog? <--deleted by admin--> a z tego powodu ja tam nigdy nie piszę a będę nadal pisać w osobistym blogu kolegi Bońkowskiego (gdzie reklam obrzydliwych trunków nie ma, ponieważ zagraniczny koledzi autora, fachowcy wina, mogliby ocenić inaczej jego błędy degustacyjne). Dopóki Sstarwines nie zostanie trampoliną towarów, lepiej usunąć kntrowersyjne wstępne oceny. Inaczej ja też mógłbym otwierać wątek z oceną 8+ dla jakiejś podróbki a ta ocena zostanie na home page jako poziom samego niezależnego blogu (i wstyd dla wszystkich) a nie jako osobista opinia. Myślę, że trzeba poprawić home page w tym sensie. Co sądziłby sstar, gdybym zaczął parę wątków "a la marek" z 8+ dla win np. Cambras, La Caldirola, Carlo Rossi itd.?
wino13441#40551

star (2012-04-27)
Nic bym nie mógł zrobić. Chyba, że dopisałbym ocenę średnią... to mogę zrobić w każdym momencie, ale tu kłopot, bo często w komentarzach pojawiają się jednak oceny nie wina głównego z notki, a jakichś z pobocznych wątków i średnią ciężko liczyć. Mógłbym wprowadzić logowanie i wtedy jasne stałoby się, że dany osobnik X to wielbiciel Carlo Rossi do czego każdy ma prawo. Czytelnik ma też prawo do oceny, czy będzie kierował się opinią X czy też nie. Jeszcze raz proponuję zamknąć już ten temat.
wino13441#40553

willycoyote (2012-04-27)
@ sstar: Sstarwines to nie moj blog, to blog sstara a nalezi wiec do Ciebie zamykac komentarze czy nie. Ja opisalbym tylko mozliwosci ulepszenia blogu, aby ochronic blog od spamowcow czy cwaniakow. Szczerze mowiac, mam tutaj sloik Carlo Rossi i chcialbym kliknac na "dodaj" z 8+... anonimowo, jak "darek". Czy moge deskwalifikowac w taki sposob twoja swietna robote? Tez Carlo Rossi ma prawo tak jak Martinelli, czy nie?
wino13441#40555

star (2012-04-27)
Realia warto sobie uzmysłowić. Spam czy kontrowersyjna opinia pojawia się na SW raz na pół roku. Większość ocen nie budzi aż takich kontrowersji. W moim przekonaniu wystarczy jeden komentarz kogoś kogo za wcześniejszą działalność na SW cenię i szanuję, abym nabrał wątpliwości. Nie trzeba nikogo za taki wpis od razu palić na stosie. Ani kasować jego oceny. Zachęcam raczej do dopisywania własnych notek, wtedy w morzu poprawności taki wpis ginie. Kontynuowanie dyskusji w tym miejscu przynosi skutek raczej odwrotny od zamierzonego. A każdy chyba sobie już wyrobił opinię na temat tego Taurasi, a jeśli nie i nie boi się to może po nie sięgnie i sam je tu opisze. Co więcej nie nastąpił tu jakiś atak spamerski czy anonimowy występ (oprócz Adama, który do tej pory nie przedstawił się na SW, ale co do niego Willy chyba nie miał wątpliwości;-), a raczej różnica w zdaniach i ocenach między trzema osobami: Markiem, GP i WillyCoyotem, który ja starałem się jak umiałem moderować, usuwając wycieczki osobiste. Każdy zna gust GP, Marka i WillyCoyote'a, bo na SW pisują od dawna. Gdyby każdy z Was wpisał notkę innego, dobrego Taurasi z pewnością byłoby to z pożytkiem dla SW. Może większym niż ta dyskusja, na pewno większym niż marnowanie energii na wycieczki osobiste. No ale tak jest trudniej. Nie umniejsza to wkładu osób takich jak Ty WillyCoyocie, czy GP, którzy znając rynek i realia win włoskich dzielicie się z nami swoją wiedzą w komentarzach. Za to dzięki i szacun!
wino13441#40556

willycoyote (2012-04-27)
Nie znam Adama z Neapolu: po co pisales "(oprócz Adama, który do tej pory nie przedstawił się na SW, ale co do niego Willy chyba nie miał wątpliwości;-)"? Opublikuj jego IP adres i zobaczmy czy jest wloski lub polski a dorownajmy czy jest podobny do IP adresow moich oraz z GP...
wino13441#40559

star (2012-04-27)
Pisałeś o anonimowym Darku, który mógłby się pojawić. Chciałem pokazać, że w tym wątku działa akurat raczej stara wiara. Wyjątkiem jest jednen nowy użytkownika SW. Dość zresztą małomówny. Nie sugeruję, że ktoś się pod niego podszył (ani Ty, ani GP), stwierdzam tylko, że mimo zachęty do standardowego przedstawienia się w wątku http://www.sstarwines.pl/Moje_pierwsze_wino Adam tego nie zrobił. Zauważyłem jedynie, że napisał on opinię opowiadając się po Twojej i GP stronie, dyskredytując to wino. Tylko tyle.
wino13441#40561

willycoyote (2012-04-27)
@ sstar: gdzie dyskredytowalem ten trunek? Ja pisalem wielu razy "5 maksymalnie", czyli "5 - calkiem ne zle, przyzwoite": czy to dyskredyt? Chcesz zainterpretowac czy kaleczyc moje pisma? Czytaj jeszcze raz moje komentarze. Wiele razy cena 5!!!!
wino13441#40564

star (2012-04-27)
Willy, napisałem jedynie, że Adam dyskredytował. A Twoją, bardziej wyważoną, choć przecież nie entuzjastyczną, a w kontekście bardzo pozytywnej oceny Marka jednak dość krytyczną ocenę, pamiętamy chyba wszyscy. Tak to była piątka, a produkt w Twej opinii masowy. Proszę Cię nie ciągnijmy tego wątku dalej. Napiszmy o winach jakie warto spróbować.
wino13441#40565

willycoyote (2012-04-27)
Jako Taurasi warto sprobowac (w porzadku alfabetyczym) przede wszystkim Il Cancelliere, Tecce Luigi i Mastroberardino (ocena do 7 do 8) oraz w poziomie ooceny od 6 do 7 Antico Castello, Boccella, Caggiano, Cavalier Pepe,Colle di San Domenico, Colli di Lapio, Contrade di Taurasi, D’antiche terre, Donna Chiara, Montesole, Pietracupa, Urciuolo f.lli, Vigna Villae. Zadowolony, sstarze?
wino13441#40569

Wojciech Bońkowski (2012-04-27)
Jestem zmuszony prosić Willycoyota o poparcie jakimiś konkretami swojego sformułowania: "Kto czyta WI raczej wie doskonale, że tam mogą ocenić trunki także wg interesu, jak np. cyprusowych trunków, to podstawa istnienia tamtego typu blogu".
W innym razie muszę prosić Sstara o usunięcie tego wpisu mogącego sugerować jakieś wstrętne a niemające pokrycia w faktach powiązania.

wino13441#40571

willycoyote (2012-04-27)
Ja tez prosze sstara usunac to zdanie, bo Wojtka uwazam za kolege od dawna i w tym prypadku, poniewaz to zdanie bardzo mu boli, prosze mu o przebaczenie. Mam nadzeje, ze mozna polemizowac o cyprusowych trunkow w blogu polishwineguide nawet po angielsku, i/lub w osbistym blogu Wojtka.
wino13441#40573

willycoyote (2012-04-30)
@ sstar: z powrotem od twojego krótkiego urlopu czy nie możesz poprawic tekst mojego komentarza wino13441#40551 wg prosby Wojtka oraz mojej, od "Kto czyta" do "blędy degustacyjne"? Dziękuję z góry za ten... <--deleted by admin-->!
wino13441#40611

star (2012-04-30)
Usunąłem w drodze wyjątku, fragment o który prosiliście z Wojtkiem. Przy okazji przypomnę regulamin, którego naruszenie jest jedyną podstawą do mojej interwencji oczywiście oprócz poprawek literówek itp. Proszę na przyszłość o ważenie słów.
wino13441#40613

willycoyote (2012-05-01)
sstar: dziekuje. Przy okazji podkreslam, ze czytalem regulamin, ze wazylem wszystkie slowa, ze nie pisalem (wg mnie) zadnego wstrentego, ze ty tez czytales i zostawiles to zdanie (czyli wg Ciebie tez nie bylo niczego wstretnego, prawda?). Poniewaz nie mam zadnego powodu zepsucia dlugoletniej przyjazni z Wojtkiem a moja opinia dla niego okazala sie jemu nie do przyjecia czy bolesna, prosilem Ciebie o usuniecie tego zdania. Podkreslam, ze nie mialem zamiar Wojtkowi zniewazyc czy obrazyc. Jego wrazliwosc rozumie, poniewaz ufnie patrze on w przyszlosc jego projektu i sadzi, ze wszyscy koledzy popieraja czy pomagaja. To jest nie mozliwe, nie jestesmy wszyscy jednakowi a kazdy przyjaciel musi byc szczery do sedna. Tlumaczylem sie przed przyjacielem, od tej pory nie cytuje w moich zdaniach jego nowego przedsiewzjecia.
wino13441#40617