Logo SstarWines Jak czytac etykiete Chile
Vizar Bodegas Penalba la Verde 2007
Castilla y Leon VdT
Hiszpania
Syrah
Alk: 13,50%
Kolor: cz
Nr 9062
www
Legenda (ocena):
8 - wybitnie, prawdziwe arcydzieło
7 - bardzo dobre, wino z dużą klasą
6 - dobre, interesujące
5 - całkiem niezłe, przyzwoite
4 - słabe
Brak gwiazdki
3 - omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami

Inne od Bodegas Penalba la Ver..:

rurale (2010-03-07) Ocena: 4
Ze względu na narodową histerię, która ogarnęła nas z powodu kolejnych urodzin Frycka, pomyślałem że starwines powinno jakoś wpisać się w cały ten zgiełk. Nie ukrywam że mnie Chopin na dłuższą metę męczy, a jego romantyczna estetyka nieco nuży. Lubię natomiast nokturny. Ostatnio słyszałem je w wykonaniu tego Chińczyka Yundi Li (teraz każe do siebie mówić wyłącznie Yundi) i bardzo mi się podobało. Natomiast to wino to już raczej nie bardzo. Trochę jak z tym nero od Barraco, o którym pisał Deo. Może nawet gorzej. Bo już nawet nie pytam „po co?”, ale „dlaczego ja?”:) Wino zrobione w tartaku, zabite dechami, łeb człowieka boli już od samego zapachu. Frycka trochę szkoda...

sstar&let (2010-03-07)
Mnie zaś męczy Scarlatti, nie wiem do czego podobny, any guesses? Za to Debussego lubię! Melodyjnie to tak jakby sączyć Pinota;) Pech chce, że nasz znajomy, który nam czasami grywa, ma zupełnie odwrotnie. Chopina też grywa, nie narzekam. Na Rachmaninowa też mu palcy i pary starcza;)

Z innej zupełnie bajki (narodowej histerii ciąg dalszy;): dziś pewna młoda pianistka (po szkołach) powiedziała, że ktoś z przyjaciół powinien zwrócić uwagę Emmanuelle Seigner (pamiętacie Gorzkie Gody?), że nie powinna śpiewać, bo zwyczajnie nie umie. Ale jak jej własny mąż mówi jej, że zamiast grania winna się skoncentrować na śpiewie, to co można sobie pomyśleć o jej aktorstwie? Już wolę jak Ocenia tańczy;)
wino9062#15683