Logo SstarWines Jak czytac etykiete Chile
Winny Znak Zodiaku oraz wina i potrawy DobórAlk: %
Kolor:
Nr 9024
www
Legenda (ocena):
8 - wybitnie, prawdziwe arcydzieło
7 - bardzo dobre, wino z dużą klasą
6 - dobre, interesujące
5 - całkiem niezłe, przyzwoite
4 - słabe
Brak gwiazdki
3 - omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami

Inne od Dobór:

ducale (2010-03-02) Ocena: 0
wiele się o tym mówi, warto chyba osobny wątek stworzyć moja propozycja tutaj :

sstar&let (2010-03-07)
Panna uporządkowana do granic niemożliwości lubi wszystko porządkować i katalogować w ramach walki z wewnętrznym chaosem. Zwykle zbiera etykiety po wypitych winach, notki degustacyjne wpisuje pieczołowicie do Excela w ekstremalnych przypadkach klinicznych zakłada portal internetowy poświęcony winu. Wydaje jej się, że lubi Syrah, ale tak naprawdę to w rodańskich mieszankach i GSMach nie potrafi odróżnić Syrah od Grenache i prawdziwą jej miłością jest właśnie ta druga odmiana. Ponieważ panny mają zwykle zbyt duże nosy polecane są im kieliszki o dużych obwodach i pojemnościach, najlepiej do brugundów, w których Panny lubują się, głównie ze względu na osobliwe aromaty, przywołujące sielskie wspomnienia z dzieciństwa na wsi!
wino9024#15668

sstar&let (2010-03-09)
Pomóżcie! Już nie tak dużo znaków zostało. Sam nie dam rady. Jak wpiszę jeszcze kilka to zacznę w nie wierzyć;)
wino9024#15733

deo (2010-03-09)
Pegaz (to ja ;-) ) jest z reguły nieuchwytny, a jeśli już, to przy bliższym poznaniu ciężko strawny. Zyskuje na umiarkowanym starzeniu :-) Bywa wulgarny i obsceniczny, ale mimo wszystko stara się zachować umiar i pewną estetykę. Pije wszystko, od wody z kranu i napoje energetyczne po bordoskie 1-er cru i wyrafinowane autorskie cuvees. Jednak dla Pegaza ważniejsze jest nie to, co pije, ale z kim. W dobrym towarzystwie wypije nawet likier pomarańczowy lub słodkie wino z wiśni ;-)
@Buongiorno


wino9024#15736

sstar&let (2010-03-11)
Byk w okresie przesilenia wiosennego (konieczna konsultacja przy biodynamicznym kalendarzu) powinien w dużych ilościach spożywać Byczą Krew czyli Egri Bikaver, ew. wina z hiszpańskiego regionu Toro! Byki mają dobry smak, to typowe łakomczuchy, nieustannie wyłudzające wina, jedzenie i pieniądze od innych. Typowi sybaryci. Czasem powolne, czasem szybkie, choć dokładne i staranne w konstruowaniu niezwykle nudnych, nieskalanych pomysłowością choć merytorycznie poprawnych notek degustacyjnych. Celem życia Byka jest posiadanie gustownej piwniczki, choćby wirtualnej.
wino9024#15790

star (2013-06-08)
Wy tu sobie Panowie jaja robicie, a wina dobierane do znaków zodiaku to poważna sprawa. Przynajmniej tak poważna, aby mógł na tej kanwie powstać kolejny wpis na DeoBloxie;-), gdy inni tworzą z tego (pseudo)teorie.

Powołując się na włoskiego astrologa Roberta di Montereggio (astrolog doby renesansu) i Jego traktatu Znaki Zodiaku a wino - to zodiakalny Bliźniak, powinien pamiętać o pucharze różowego wina dla siebie. Kieliszek tego trunku w gronie przyjaciół albo na łonie rodziny, uspakaja i sprawia, że życie nabiera smaku. Znając dobry gust Bliźniaków, upodobanie do wyszukanego stylu i szczególnej wrażliwości na piękno otaczającego świata mogę postawić kieliszek dobrego wina, że zodiakalny Bliźniak nie odmówi Veuve Clicquot Non-Vintage Rose.

Tyle z blogu Bernardety Anny Jarosz (pralinka) Teoria Wina, która pisze tak:

Z wykształcenia jestem Technologiem Żywności z zawodu Specjalistą ds. Wina w Firmie MAKRO Cash & Carry Polska w Warszawie, gdzie pracuję od ponad pięciu lat. Ukończyłam kurs winiarski w Londynie oraz posiadam sommelierski certyfikat Galicyjskiej Szkoły Smaku w Krakowie. W wolnych chwilach, korzystając z techniki decoupage, ozdabiam zdegustowane butelki po winie w unikatowe dzieła sztuki. A że lubię smakować wina tak samo jak słowa, założyłam mój autorski blog: Teoria Wina. Pozdrawiam:) Bernadeta.
wino9024#47969

star (2013-06-08)
Baran był już, ale jest uparty i wraca. Jak każdy Mouton lubi przebywać w wyższych sferach np. w towarzystwie baronów, nie mylić z baranami, Rothschildów oraz bliźniąt. Spod tego znaku jest Marian Smoluchowski, któremu Rotschildowie zaproponowali swego czasu podróż dookoła świata, na co ten grzecznie odmówił. Wracając do naszych baranów, to aby wyklarować nieco pojęcia, które nie tylko w winnym światku są nieco pomieszane, wróćmy może do korzeni (pralinka) Mariana Smoluchowskiego, tych przedfilokserycznych oczywiście.


Jednak najwazniejsze wspinaczki swojego zycia odbyl w innych gorach, glownie w Alpach. Czy byl wobec tego taternikiem? Aby to rozstrzygnac siegnijmy do "biblii" tego przedmiotu, Zasad Taternictwa, autorstwa Zygmunta Klemensiewicza, ksiazki wydanej we Lwowie w 1913 roku. Czytamy tutaj: Taternikiem nazywamy czlowieka, ktory bezinteresownie i umiejetnie zwiedza turnie tatrzanskie!


Winnym bloggerem więc idąc tym tropem zwać się winien człowiek, który bezinteresownie (nie dla importera, ani próżnej chwały) i umiejętnie o winie pisze. Wracając w góry, to nasz pierwszy, polski zdobywca Matterhornu w Tatrach bywał, a jakże, gdzie tak oto z kumplami się bawił.


Do Doliny Zlomisk wybral sie sam «honorny» sztab Sekcji Turystycznej Towarzystwa Tatrzanskiego. Spozywano obiad. Ze np. ow maz o spojrzeniu satyra, z lubym usmieszkiem wdychajacy wonny opar zupy warzonej z kostek Maggiego, to Jerzy Zulawski, skalnych wypraw towarzysz niezrownany, albo ze tamten, z namaszczeniem odkrywcy obrotu cial niebieskich badajacy smak kompotu sliwkowego – to taternik nad taternikami – prof. Marian Smoluchowski, wreszcie ten wytworny wedrowiec, co leglszy na puchach trawnika, z panska obojetnoscia otulil sie blekitnym dymem hawanskiego cygara – to Janusz Chmielowski, o ktorym powiedziano kiedys, ze objal po Chalubinskim berlo turystyki w Zakopanem.


Dodam, że Janusz Chmielowski to zodiakalny Koziorożec, więc z baranami za pan brat, zaś Jerzy Żuławski to Rak, a wiadomo, że raki dla kostek Maggiego, dałyby się pokroić i już można zupę zrobić.

wino9024#47970

star (2013-06-28)
Uderz w stół, a baba z szafy wyjdzie (pralinka) i Deo się odezwie. Teorię Wina reklamowałem już w tym watku, ale w końcu i na DeoBloxie odnotowano to zjawisko. Znak zodiaku TIR, a może raczej Paleta;-)

"Z TIRa stojącego pod blokiem zajumałem paletę z towarem. Był na niej adres sklepu ze słodyczami, więc pomyślałem że może sie trafiom jakieś batony. Ale nie. W palecie dominuje suszony owoc, właściwie mało słodyczy".

A tu znak zodiaku Motyl.

"Sauvignon blanc próbę zestawienia ze szparagami przeszło przepysznie. Wino w tym zestawieniu, nabiera jeszcze większej ogłady i dostojności. Na podniebieniu soczyste, aksamitne, lekkie jak motyl na czerwcowej łące. Pije się z wielką przyjemnością, uwydatnia maślaność i aksamitność szparagów a samo pokazuje swą doskonałą naturalną roślinną delikatność "

Na koniec perełka odnaleziona na blogu Teoria Wina (pralinka) oraz (pralinka)
przez Jongleura. Znak zodiaku oczywiście Majkel i nie chodzi tu o Jongleura;-)

"Bardzo interesującym doświadczeniem było poznanie samego Dauglasa, który oczarował wszystkich obecnych swoją wiedzą i ciepłym stosunkiem."

wino9024#48126

star (2013-12-25)
Znaki zodiaku wg Hanny Bakuły z książki Wnuczkożonka. Prezent od kobiety dla kobiety, który faceci czytają;-)

Baran
Jest agresywny i niewierny. Do jego zalet należy wybujała seksualność i pomysłowość. Męczący. Dobry dla słabych kobiet o żelażnych nerwach. Skąpy i, o dziwo, bywa bez charaktery. Kłamie bez przerwy.

wino9024#49314

star (2013-12-25)
Byk

Idealna pani domu. Sam zrobi przetwory na zimę. Dokładny i ucziwy, co podkreśla. Skąpy, acz pogodny. Wymarzony pomocnik dla gospodyń domowych.

wino9024#49316

star (2013-12-27)
Hanna Bakuła presents.

Bliźniak

To dwie osoby. Nigdy nie wiadomo, na którą trafimy. Urodzony kłamczuch. Wieczny chłopiec, przed którym ostrzegam dziewczynki spod wszystkich znaków. Niereferormowalny bawidamek i egocentryk.
wino9024#49320

star (2013-12-27)
Rak

Znak rodzinny. Pozornie wycofany, może nieźle ugryźć. Inteligentny, pracowity. Idealny na życie w papuciach ze złotymi klamerkami. Dla spokojnych kobiet. Awanturnice bez szans. Bywa nudnym smutasem, ale i artystą. Uwielbia hołdy. Bordeaux?
wino9024#49324

star (2013-12-28)
Lew

To bufon, ale zabawny. Jego zadowolenie z siebie rozśmieszy każdego. Bałwan totalny, trzeba go chwalić bez przerwy, bo jak nie, to się sam pochwali. Wszystko, co jego - najlepsze. Nawet brzydka żona. Seksualnie bez polotu. Idealny dla kobiet z poczuciem humoru, lubiących towarzystwo, bo musi mieć dwór, jakość nieważna. Bourgogne? Oczywiście Hautes Cotes;-) Ew. Chateau Haut...

wino9024#49329

star (2013-12-28)
Będzie auto. Panna.
Czyli stara panna. Zgryźliwy, mizogin. Nie lubi kobiet. Siebie też. Seksualnie pokręcony. Dla dziewczyn nielubiących kwiatów i prezentów. Idealny dla masochistek. Bez przerwy gdzieś gna. Kłamczuch. Tak połowa się zgadza. Co by to było? Coś zgrzytliwego, może Carignan?

wino9024#49332

star (2013-12-29)
Waga
Cwana gapa. Lubi luksus. Skąpawy, histeryczny. Raczej dziewczynka z zapałkami niż demon seksu. Dla silnych, opiekuńczych, pięknych kobiet. Inne ma w nosie. Osobowość schizofreniczna. Cały czas się gibie.

wino9024#49336