Logo SstarWines Jak czytac etykiete Chile
Serame, Rose Dourthe 2006
Oc VdP
Francja
Syrah
Cena: 27
Alk: 12,00%
Kolor: r
Nr 8249
www
Legenda (ocena):
8 - wybitnie, prawdziwe arcydzieło
7 - bardzo dobre, wino z dużą klasą
6 - dobre, interesujące
5 - całkiem niezłe, przyzwoite
4 - słabe
Brak gwiazdki
3 - omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami

Inne od Dourthe:
No 1 2008 Bordeaux Sauvignon Bl..

Beau Mayne 2008 Bordeaux Sauvi..

Chateau Pey La Tour 2007 Bordea..

Serame, Rouge 2006 Oc Syrah

Serame 2006 Oc Viognier

Domaine de Serame, Reserve 2006..

Chateau Pey La Tour 2006 Bordea..

Radcliffe's Regional Classic 20..
No 1 2002 Bordeaux Sauvignon Bl..
Chateau Belgrave, 5-eme Grand C..

Chateau Belgrave, 5-eme Grand ..

mikpaw (2009-09-28) Ocena: 3
(III) No i co ja mam napisać? To chyba przykład, że kupując należy się kierować bardziej przewodnikiem MW (w ostatnim różowym panelu wina tego nie było), albo własnym przeczuciem, niż rekomendacją sprzedającego. Miałem wątpliwości co do rocznika, ale podobno to wino miało się dobrze starzeć... Ciekawy róż(kolor), to chyba jedyne co można powiedzieć w obronie tego wina. Poza tym stajnia, grzyby konserwowe, zapach piwniczny, może trochę białego pieprzu. Dobre na marynatę, ktoś powiedział. W ustach gorycz, gorycz, gorycz; skisłe; niski kwas. Wino z serii "Wystrzegajcie się!". Jakby powiedział to jeden znajomy 15 lat temu: "ładowane z gwinta może i dałoby radę". Nikt się nie odważył, więc to co zostało w kieliszkach (sporo) do zlewu, a to co w butelce, na jutro w celach edukacyjnych. @Centrum Wina

sstar&let (2009-09-28) Ocena: 4
Porażka. Po całości. Pachnie alkoholem, smakuje jak gorzkie gody. Wylałem! Choć starałem się być miły;) A samo wino kojarzyło się też dość przyjemnie. Ale fałszywie jak się potem okazało. W Londynie w Handford Wines, poczęstowano mnie kiedyś winem czerwonym choć to nie Serame było, a Saumarez. W ciemno. No i mroczne było, mało owocowe. Intrygujące ale smaczne. Ten róż chyba po prostu się popsuł, jego czas minął. Albo zawsze taki był, wszak zrobić świeże i niebanalne wino różowe to trud jest, z tej próby tylko najlepsi wychodzą obronną ręką. Dlatego daję czwórkę bo wady konkretnej jakoś nie mogę namierzyć, a niedobre na pewno było!
wino8249#9842

mikpaw (2009-09-28) Ocena: 4
Drugiego dnia mała poprawa. Dalej stajnia, ale jakby ktoś coś posprzątał, ale nie wszystko. Już nie było skisłe, choć nadal nadnaturalna gorycz, nieprzyjemny posmak, ale dało się wypić (może to rozpacz) do końca - zatem jedna bardzo bladziutka gwiazdka. Uwaga ważny komunikat: jest po nim kac (gigant, gdyby wypić całą butelkę - statystycznie). Można się także poważniej po nim rozchorować, bo ten ból gardła, to niby od czego?

Po kilku dniach wpadłem na pomysł. Może to wino było jeszcze "zamknięte"? Nadzieja umiera ostatnia ;)
wino8249#9844