Logo SstarWines Jak czytac etykiete Chile
RSW Wirra Wirra 2010
McLaren Vale Region
Australia
Shiraz
Cena: 210
Alk: 14,50%
Kolor: cz
Nr 15138
www
Legenda (ocena):
8 - wybitnie, prawdziwe arcydzieło
7 - bardzo dobre, wino z dużą klasą
6 - dobre, interesujące
5 - całkiem niezłe, przyzwoite
4 - słabe
Brak gwiazdki
3 - omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami

Inne od Wirra Wirra:
Catapult 2008 Mc Laren Vale Sh..

Woodhenge 2007 Mc Laren Vale S..

Woodhenge 2005 Mc Laren Vale Sh..

peyotl (2014-08-16) Ocena: 7
W pierwszej chwili odruch zniecierpliwienia – rany boskie, ależ ta beka w nos uderza, z Ribery wyemigrowali do tej Australii czy co... Czekolada Herbe Sahne, kokos, czarna herbata... Nowy Świat i w ogóle...
Ale to wino łatwo się nie poddaje ocenie... Zaczyna przemawiać ("Excellent wine. Patience required"– powiada pewien recenzent), przede wszystkim ujawniać owoc – jeżyny... wiśnie (w czekoladzie, Mon Cheri), do tego żwawość, pomimo dość ciężkiej struktury – wciąż jeszcze mówimy o nosie. Nawet trochę mięty (znów czekoladki – After Eight...).Chce się ten dialog kontynuować, beczkę się wybacza, a w zamian gęsta, atramentowa struktura, dochodzą zioła, nuty garrique, kadzidlane wręcz...
Teraz usta... mocne taniny i alkohol to pierwsze wrażenie; wybujałe to wszystko, intensywne, ale zręcznie zrównoważone owocowością, soczyste, hedonistyczne... emocjonalne... Bardziej może śródziemnomorskie niż nowoświatowe... W sumie klasa, choć nie z mojej bajki, a więc nieco wbrew sobie, ale 7, zasłużyło. A za 15 lat może nawet dojść do 8, ale aż tyle cierpliwości nie posiada się.
Sporo ciekawych recenzji jest tutaj: wirrawirra.com

@Z Australii, samolot, Sister Imp-ex

peyotl (2014-08-16)
Cena 70 usd, wg. www wytwórni
wino15138#50829

star (2014-08-17)
Uzupełniam skwapliwie cenę. A o innym winie Wirra Wirra The Dead Ringer 2006 pisał Wojtek Bońkowski na Winicjatywie tak:

Wino marzeń. Rozmiar XL, ale fantatystycznie skrojony. Cabernet Sauvignon, ale bez jednej nutki zielonej. Zmysłowy owoc klasy AAA. Już trochę ewolucji, słodyczy, tłuszczyku. Co za długość! Australia jako ziemia obiecana Caberneta, potęga bez przesady, masa bez zmęczenia. Bogaty aromat bez stereotypowego eukaliptusa. Piłem zasłuchany, wpatrzony, zasmakowany. Drogo, ale warto. (240 zł, importer: Wines United, kupisz w sklepie internetowym Zakręcone Wina oraz u importera Wines United w Warszawie po uprzednim kontakcie telefonicznym: 022 723 49 68)

Dodam tylko, że Wojtek złotówki na nie nie wydał, bo jak podaje źródło wina: degustowane na spotkaniu towarzyskim (dziękuję!) więc z rekomendacji może za wiele nie wynika.
wino15138#50832