Logo SstarWines Jak czytac etykiete Chile
Nakone Tenuta di Fessina 2011
Sicilia IGT
Włochy
Chardonnay
Cena: 50
Alk: %
Kolor: b
Nr 14929
www
Legenda (ocena):
8 - wybitnie, prawdziwe arcydzieło
7 - bardzo dobre, wino z dużą klasą
6 - dobre, interesujące
5 - całkiem niezłe, przyzwoite
4 - słabe
Brak gwiazdki
3 - omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami

Inne od Tenuta di Fessina:

star (2014-03-02) Ocena: 6
Zagwozdka. Klina nam zabił Cerretalto tym winem. Kazał zgadywać w ciemno. Nikt nie zgadł. Moją pierwszą myślą, bezrefleksyjną było Chardonnay i owszem, u Kohei była ona ostatnia i bingo! Głośno jednak przy Sauvignon Blanc obstawałem i choroba nie może być wytłumaczeniem. Wein-r dorzucił żartem, że jak na Rieslinga bardzo nietypowe;-) Czuć, że młode. Gęste, kwasowe, żyletowate. Ciężko je było do Sycylii przypisać, już o Górnej Adydze nam myśli błądziły. A to między Etną i Messyną gdzieś uprawiają. Na Etnie lodowiec przeca, ale to nie o wysokość nad poziomem morza chodzi, a o mikroklimat. Każdy kto w przełomie Alcantary nogi zamoczył wie o co chodzi, ja jedynie w gumiakach do strumienia spod Etny wypływającego wszedłem, takich pod same pachy, ciężka to była wspinaczka, bo przełomów sporo, a i tak zimno dochodziło przez gumę. PS. Ceny nie znam, zgaduję ok. 10E, choć może być taniej?

star (2014-03-02)
A jak przy górach jesteśmy to Mackiewicz na 7200 dotarł w tym roku (i będzie jeszcze atakował!) razem z Goettlerem, czyli taki kupaż;-) A co do kup, to Moro przez to wymiękł, co zrzucił na polskie żarcie:-)

Z OffSportu (pralinka) Simone Moro: Biwak był dla mnie bardzo ciężki., a sprawę pogorszył fakt, że trzy razy wymiotowałem. Przyczyna była prosta. Polacy uprzejmie zaproponowali mi herbatę, mleko i jedzenie, ale nie myli swoich naczyń od 90 dni. Smak ich napojów to mieszanina ryżu, sera, salami, liofilizatów, kaszy, mleka itd. Dodać do tego trzeba silny zapach nafty. Wypicie tego po prostu mnie zmiażdżyło. Komentarz z Brytana (pralinka) szymek, nie kumasz. mycie menazki to mniej kalorii przy nastepnym posilku - tych zuzytych do wysilku mycia, jak i tych zalegajacych w menazce w postaci resztek. poza tym zoladek robi sie wydelikacony (bo jalowy) i dodatkowo przytruty od detergentow. w efekcie - czlowiek zaczyna rzygac i srac, co wlasnie cie dopadlo.
wino14929#49742

star (2014-05-21)
A propos wspinaczki i doboru w małżeństwach, tolerancji na nasze hobby, jakim jest czy wspinaczka czy też wino. Kochanie, zawody sie zaraz na YT zaczynaja a tu jeszcze wino nie schlodzone! Zawody oczywiście wspinaczkowe, propozycja zaś od osoby, partnera, który/a rozumie nasze hobby, choć może być zupełnie inaczej (pralinka) oraz (pralinka) jak to u Horstów.
wino14929#50400