Logo SstarWines Jak czytac etykiete Chile
Elqui Wines 2011
Elqui Valley DO
Chile
Carmenere
Cena: 40
Alk: %
Kolor: cz
Nr 14433
www
Legenda (ocena):
8 - wybitnie, prawdziwe arcydzieło
7 - bardzo dobre, wino z dużą klasą
6 - dobre, interesujące
5 - całkiem niezłe, przyzwoite
4 - słabe
Brak gwiazdki
3 - omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami

Inne od Elqui Wines:

sstar (2013-03-21) Ocena: 6
Rurale namawiał, namawiał www.sstarwines.pl/drupal-6.10/node/741 i namówił. Wsiadłem w Jazz i w dwie godzinki byłem pod Hyattem, gdzie odbywała się degustacja win chilijskich. Obowiązkowo trzeba cleanse the palate, jak nie ma pod ręką ziemniaka, to kawa wystarczyć musi. Smakowało, nawet bardzo, po wymuskanych, eleganckich, europejskich w stylu winach Cono Sur, Elqui zaoferowało dżem w najlepszym wydaniu, full monty, ale świeżo i bardzo smacznie. Do tego minimalistyczna etykieta, klasa. @szukam importera

star (2013-03-21)
Cenę uzupełniam za Wine Searcherem (pralinka) zaś Elqui Valley to ponoć sama północ Chile.
wino14433#47295

rurale (2013-03-21)
Ja nikogo do niczego nie namawiam. Może tylko do płacenia rachunków:) Etykiety rzeczywiście fajne, ale ja widzę je pierwszy raz na oczy. Może poza importerem, szukają też lokalnego dystrybutora:)
wino14433#47296

star (2013-03-22)
Ależ polecałeś, degustację nie wino, to tu, to tam (pralinka) niestety win z polskiej winnicy z Colchagua, Alta Alcurnia, należącej do Małgorzaty i Tomasza Wawruchów nie miałem okazję spróbować. Wiesz jak jest, ciągle w biegu i do tego te warszawskie korki. Teraz żałuję. Ale pewno ktoś spróbował, bo widziałem tam całe zastępy winicjatorów (pralinka) i Lewego;) PS. Foto MOVI.
wino14433#47297

star (2013-03-22)
On Egin Eta Topa też tam była (pralinka)!/2013/03/chilean-wine-tour-2013-relacja.html a wiadomo jak dziewczyny to uśmiech i zabawa... Dawno tak dobrze się nie bawiłam na degustacji. Nagadałam się, naśmiałam. A wszystko dzięki temu, że w Chile mówi się po hiszpańsku. Jak ja uwielbiam ten język! Jak mówię po polsku to jestem gadułą a po hiszpańsku to mi się buzia nie zamyka. A o winie to ja mogę mówić i mówić….tylko potrzebuję do tego dobrego wina. Dziś na szczęście wybór był olbrzymi, wina ciekawe. Degustowałam tylko białe. Warto było jechać w śnieżycy by próbować naprawdę dobrych win. Hitem dla D. Szymborskiej (jej foto?) nie było to wino z fotki a kupaż, blend Chardonnay, Viognier, Marsanne, Roussanne okazał się odkryciem degustacji. Wchodząc na degustację spotkałam znajomego enologa (a może sommeliera, nie wiem jak woli żeby o nim mówić). Zapytałam czy trafił na coś dobrego „białego” – powiedział o tym blendzie. Obeszłam prawie wszystkie stoliki, w końcu trafiłam do Emiliana – warto było. To naprawdę ciekawe wino, które jest nieoczywiste, zbilansowane, o wysokiej kwasowości. Inne białe winna z tej winnicy też były dobre., inna sprawa, że były to reserva. Jak doczytałam winnica ta cieszy się dużym uznaniem, wina zdobywają medale - wiem dlaczego. Są naprawdę dobre!
wino14433#47298