Logo SstarWines Jak czytac etykiete Chile
QG, Colheita Seleccionada Quinta de Gomariz 2011
Vinho Verde DOC
Portugalia
Avesso
Cena: 50
Alk: 12,00%
Kolor: b
Nr 13789
www
Legenda (ocena):
8 - wybitnie, prawdziwe arcydzieło
7 - bardzo dobre, wino z dużą klasą
6 - dobre, interesujące
5 - całkiem niezłe, przyzwoite
4 - słabe
Brak gwiazdki
3 - omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami

Inne od Quinta de Gomariz:
QG, Colheita Seleccionada 2011..

QG 2011 Minho

QG, Colheita Seleccionada 2011..

sstar (2012-07-24) Ocena: 6
Kolejne wino ze stajni Gomariz, wyróżnione w konkursie komisji Vinho Verde. Odmiana Avesso ulubiona przez panią z marketingu z organizacji promującej Vinho Verde. Lekkie to wino jest. To, że Verde jest lekkie to jakby standard, ale są też nieco bardziej charakterne Vinho Verde. Grapefruit i limonka. Lekkie i w sumie w porzo. Cukru i ciała trochę jest. Gorzkawe lekko. Ocena 5-6. Producent ma swoją stronę www. PS. W nazwie producenta widnieje także Soc. Agr. Com. Unipessoal LD.

Cerretalto w innym wątku pytał jakie Verde warto kupić, bo tanie opite i w sumie skrytykowane przez Wojtka Bońkowskiego ponoć. No więc jest dwóch pewniaków, tuzów. Soalheiro i Mendes. Do tego dorzuciłbym eksperyment z Gomariz, jak tak mocno w górę idzie, a ciągle względnie tanie. Wiadomo, gdzie te wina można kupić Portucale, Leclerc. Gomariz jak się dowiadujemy przy okazji innego wina w Wines & More i Vintages.

star (2012-07-24)
Avesso wg badań ampelograficznych uznawane jest prawdopodobnie za tożsame z Jeanem. Jak piszą na Wiki: It can make full bodied aromatic wines. Na fotce widok z obrad naszej komisji Vinho Verde w Porto, na Douro;-)
wino13789#42734