Logo SstarWines Jak czytac etykiete Chile
Enira, Comte Stephan de Neippberg Bessa Valley 2007
Thracian Lowlands
Bułgaria
Merlot
Cabernet Sauvignon
Syrah
Cena: 50
Alk: 14,50%
Kolor: cz
Nr 13702
www
Legenda (ocena):
8 - wybitnie, prawdziwe arcydzieło
7 - bardzo dobre, wino z dużą klasą
6 - dobre, interesujące
5 - całkiem niezłe, przyzwoite
4 - słabe
Brak gwiazdki
3 - omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami

Inne od Bessa Valley:

star (2012-07-03) Ocena: 6
Niezły dżem. Hrabia Neipperg się zapędził w bałkańskie rejony i ze swadą oraz warsztatem wina tam teraz robi. Winifikacja rulez, na terroir poczekamy jeszcze;-) Czy Enira jest oniryczna zapytałaby z pewnością retorycznie Pani Redaktor. Wg mnie raczej nie i dobrze jej z tym! PS. Detale doprecyzuje ence, pence w której ręce... padło na Rurale:-)

rurale (2012-07-03) Ocena: 6
Płaciłem 12 euro w Wein & Co. Poza tym to zabawne doświadczenie. Ja przede wszystkim nie wiem jak smakuje bułgarskie wino. Nie żebym się tym szczycił, ale po prostu nie wiem. Tu ciągi stereotypów i skojarzeń kończą się, bo posługiwanie się wciąż nalepką z kultową Sofią nie ma dziś większego sensu. Biorąc jednak pod uwagę jakieś ogólne standardy związane z winem jako takim to ja nie miałem z tą butelką większego problemu. Mocno przyłożyli tu beczką, ale „umiejętnie”, jest tu jakaś struktura, nawet zaryzykuję i powiem że pewnie i głębia. Nie jest to rzecz jasna żadne wielkie wino, ale nie jest źle. Hrabia się narobił i ja to doceniam.
wino13702#42304

star (2012-07-03)
Hrabia Neipperg wie co robi. Do piwnicy zapędził utalentowanego Derenouncourta. Podobnie wie co robi Rolland, choć nie wszystkim to co robi i jak robi smakuje. On z kolei doradza w Bułgarskiej winnicy/piwnicy Telish. Z obecnych w Polsce karierę robi cenową Katarzyna Vineyards. Pojawiło się także na SW Minkov Brothers. Beczkowe Bułgary w Polsce pojawiły się w wersji BlueRidge (z kalifornijskim Ridge nic wspólnego) i dawno temu emocjonowaliśmy się czy lepsza jest wersja Barrique czy American Barrel. Ze staroci ładnie niektóre Bułgary dojrzewają - pamiętam czysty dźwięk Aidy, ale nie tylko. Wina w stylu krainy łagodności. Lista win od najsłabszych, także tych wspomnianych jest tutaj:sstarwines.pl/wina_Bułgaria
wino13702#42305