Logo SstarWines Jak czytac etykiete Chile
Juval Gneis Weingut Unterortl NV
Alto Adige VdT
Włochy
Blauburgunder
Zweigelt
Saint Laurent
Garamet
Garanoir
Cena: 60
Alk: 13,00%
Kolor: cz
Nr 11824
www
Legenda (ocena):
8 - wybitnie, prawdziwe arcydzieło
7 - bardzo dobre, wino z dużą klasą
6 - dobre, interesujące
5 - całkiem niezłe, przyzwoite
4 - słabe
Brak gwiazdki
3 - omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami

Inne od Weingut Unterortl:
Chateau Juval 2017 Alto Adige ..

Chateau Juval 2013 Alto Adige ..

Castel Juval, Windbichel 2007 G..

Chateau Juval 2007 Alto Adige ..

Chateau Juval 2005 Alto Adige P..

star (2011-06-17) Ocena: 5
Czerwona stołówka z gemischter satz (mieszanka odmian rosnąca sobie jak popadnie, ew. wino zrobione z takowej) Gneis to odpowiednik białego Glimmer (może ciekawsze?). Wino z winnicy (parceli - lage) Himmesleiter jak na Messnera nisko położone na wysokości 800 m. npm. Tak, tak, to nie 8000, proszę nie regulować monitorów. 5,5 g kwasu na litr, zuckerfreier extrakt 24,5 g/l, cukier resztkowy 1,1g/l. Jak im to wyszło? Ano trochę nieprzyjemnie. Alkohol, smar w aromacie. Kwas jest niby i dobrze, ale gorzki posmak jednak dość nieprzyjemny, choć może napisać winienem, że nieprzyjemnie gorzki posmak ma to wino. Mówili, że za ciepłe. Może. Na pewno schłodzenie zamaskowałoby małe co nieco. Jest krągło, miało być pewno przyjaźnie, user friendly. Dłuższy posmak niż Spaetburgunder Buhla ale czy lepsze? Kwaśno i gorzko, ludziom by się u nas pewno nie spodobało. Niektóre odmiany na endemiczne wyglądają, choć garanoir to po prostu pinot ponoć jest. Chłopaki się wczuli i wychwycili nuty: apteki, perwol/pewanol?, geranium i trawy cytrynowej. Cóż, sami widzicie, że niejednoznacznie. PS. Cenę i miejsce zakupu u człowieka gór zgaduję sobie. @Otzi

star (2012-01-15)
Kiedy pytają mnie jaki to ma sens? Porównywać LBV z winami z Grinzingu odpowiadam. Ja rozumiem, że to idea - rośnie jak leci, zbieramy jak leci, winifikujemy jak leci - ot tradycja i to wcale nie nowa, świecka, a ugruntowana od pokoleń w opozycji do win odmianowych. Blogów jest sporo, więc jak na kilku pojawi się GS z okolic Wiednia, a na innych wina z Douro/Porto to przecież chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie porównywał Wienner z Douriger, a raczej zapozna się z pewną ideą, a jak będzie chciał to porówna to co da się porównać. Nie chcę nawiązywać do historii WW, ale przecież szeroko jeśli chodzi o tematy to już bywało. PS. Ja pójdę w kierunku Porto/Douro mam nadzieję, że trafię w GS.

wino11824#37601

star (2013-02-06)
Ale jaja - Messner zaszalał. Messner Mountain - die Kosmetik und Parfüm Linie von Reinhold Messner. (pralinka) W sumie to sam jestem ciekaw z czym specom od tworzenia zapachów kojarzy sie himalaizm i messner. Czy to zapach fijołków okraszonych nutą cytrusów czy też moze piżma i wydzielin jaka. (pralinka) Może Manaslu Pan by sobie życzył?
wino11824#46627

star (2013-02-06)
Każdemu jego Everest (pralinka) i to w wersji UniSex. A nasi nie wiadomo po co na Nanga Parbat się ładują i w jakiejś jamie śnieżnej siedzą (pralinka)
wino11824#46628

star (2014-03-21)
Dlaczego wierzę? Tekst Piotra Szalonego Cadyka Korczaka (pralinka) o Mallorym i Irvinie w 1924 roku na zboczu czy szczycie (?) Everestu. Komentarz Wojtka Zwierza Kurtyki (pralinka) o Cadyku i Mallorym oraz anus probandi;-)

Grecka tragedia jest najbardziej przejmującym gatunkiem literatury jaką stworzył człowiek. Opisuje ona losy jednostek popychanych przez fatum albo przypadek, któremu nie sposób się przeciwstawić. Niemniej determinanta losu wcale nie uwalnia bohaterów od winy czy wyrzutów sumienia. Niejednokrotnie sami wymierzają sobie sprawiedliwość, czy wychodzą jej naprzeciw, aby zrealizował ją los. Twórca greckiej tragedii Ajschylos, który wytyczył jej zasadnicze cechy literackie miał zginąć, gdy orzeł zrzucił żółwia na jego łysą głowę chcąc roztrzaskać skorupę...
wino11824#49947

star (2014-04-21)
Każdemu jego Everest (pralinka) lawina...
wino11824#50214

star (2014-05-09)
Info spod Everestu. Musieli po lawinie co prawda zmienić stronę na tybetańską, ale oprócz tego wszystko w normie, chłopaki i dziewczyny napierają... Wina są - aczkolwiek nie jakieś wyjściowe - normalne marketowe: Nowy Świat. Znacznie większe wrażenie robią alkohole mocniejsze - koniaki, whisky.... te są lepsze. I to mówi miłośniczka win z Wachau, żeby nie było;-) A tymczasem my tu w Jagodnej Nangę Parbat z Mackiewiczem będziemy wspominać i pewno wypijemy za Wasze zdrowie!

wino11824#50333

star (2014-05-09)
A tymczasem Bielecki z Urubko, Tikxanem na Kanczendzongę nową drogą napierają.
wino11824#50334

star (2014-05-09)
Dzien Pobiedy, a oni dopiero jutro napierac będą (pralinka) jako rzecze Urubko: Ja i Artiom wyszliśmy na 7050m. Alex Txikon, Adam Bielecki i Dmitrj Siniev wyszli ustawiać C3. Nocujemy w lodowej jaskini na 6600m. Jesteśmy zmęczeni i jest bardzo zimno. Jutro do góry. Alex Txikon foto (pralinka)
wino11824#50335

star (2014-05-09)
Urubko przy stole w Lądku, na festiwalu, spójrzcie na szkło, koloru nie widać. Teler był z chłopakami na Nandze w tym roku, ale za dużo nie urobił. Bernardette McDonald (pralinka) pisała o polskim himalaizmie. A Dzień Pobiedy świętują dziś pod Everestem!
wino11824#50336

star (2014-11-01)
Urubko z Bielecki ruszają zimą na K2. Na fotce Urubko w Lądku Zdroju. Nanga Dream z kolei ciągle śni się Mackiewiczowi.
wino11824#51352

star (2014-12-25)
Nanga się śni - tym razem Elizabeth Revol (pralinka) coś dla miłośników rogacizny, wszak to portal o winie;-)
wino11824#51763

star (2017-09-30)
Rogacizna a ustrój


Socjalizm
Masz dwie krowy. Musisz im, jako klasie pracującej dostarczać mleko. Do podziału - przez radę oborową.

Komunizm
Masz dwie krowy. Mleko nie jest twoje, tylko wspólne całego narodu. Wypada po pół kropli na głowę.

Kapitalizm
Masz dwie krowy. Możesz je doić jak chcesz, dopóki nie założą związków zawodowych. Wtedy one będą doić ciebie, albo w najlepszym razie nie zezwolą na dojenie.

Eurosocjalizm
Masz dwie krowy. Możesz je doić do woli, ale jak sprzedaż za dużo mleka, to płacisz karę. Całe szczęście, że założone za czasów kapitalizmu związki zawodowe nie pozwalają na dojenie. Dzięki temu nie płacisz kary.

Kaczyzm
Masz dwie krowy. Jedna wylatuje z obory, bo nie chce podpisać oświadczenia o tym, że nie współpracowała z dojarką starego typu. Tłumaczenie, że jest bykiem nie pomagają. Druga wylatuje, bo widziano ją na paradzie obok innej krowy. W ich miejsce dostajesz jedną kozę, dwa lemury, kunę i piętnaście surykatek. Musisz - udając, że je doisz - sam wytwarzać mleko, bo od tego zależy koalicja.

Lepperyzm
Masz dwie krowy wzięte na kredyt. Nie musisz spłacać kredytu pod warunkiem, że wysypiesz krowy innych na tory. Znajdujesz pomocników, którzy karmią Twoje krowy w zamian za miejsce w chlewie przy korycie.

Giertychizm
Masz dwie krowy. W mundurkach, bez telefonów komórkowych. Obok w oborze stoi Smok Wawelski. Możesz go doić, ale nie w niedzielę. Ciąże krów musisz zgłaszać do odpowiedniego urzędu. Sprawdzasz, czy nikt ich nie zmusza do muczenia. Zamawiasz pięć piw.

Oleksizm
Masz ku.. dwie krowy jak brzytwy. Za cholerę się z nich nie wytłumaczysz.

Wałęsizm
Masz dwie krowy - lewom, i prawom. Wspierasz je obie. Nie wiesz, którą możesz doić. Pytasz Danuśki. W tak zwanym międzyczasie ktoś wydoił je za ciebie i do tego ukradł dojarkę.

Wassermanizm
Masz dwie krowy. Okazuje się, że mogą kopnąć podczas dojenia, dlatego donosisz na byka który je robił do sądu i oskarżasz o zamach na twoje życie.

Maciarewizm
Masz dwie krowy. Burzysz oborę, publikujesz imiona krów, które przez lata dawały ci mleko i oskarżasz o to, że dawały je też komuś innemu, bo przeszły jako cielaki szkolenia gwarantujące lojalność wobec obory, w której kiedyś mieszkały. Nocną porą, jak nikt nie widział, chodziły tam i same podłączały się do dojarek. Na pewno to, że nie mogły tego robić bo tamta obora została zburzona, to plotki.

Peeselizm
Masz dwie krowy, które są najstarszymi krowami na polskiej wsi. Nie dają co prawda mleka, ale potrafią stać w tej samej oborze z dowolnym stadem bez większych konfliktów.

Kononowizm
Zlikwidowałeś krowy, oborę, dojarkę - wszystko zlikwidowałeś. Ale za to masz fajny sweter!

wino11824#529434

peyotl (2017-10-04)
Peyotlizm: ten wpis jest nielegalny, ani słowa o winie.
wino11824#529436

star (2017-10-05)
eMeMizm: barolo bez krowy, to nie jest barolo! pinot tyż!
wino11824#529437