Logo SstarWines Jak czytac etykiete Chile
Morta Maio Arena 2007
Patrimonio AOC
Francja
Niellucciu
Cena: 100
Alk: 13,00%
Kolor: cz
Nr 11340
www
Legenda (ocena):
8 - wybitnie, prawdziwe arcydzieło
7 - bardzo dobre, wino z dużą klasą
6 - dobre, interesujące
5 - całkiem niezłe, przyzwoite
4 - słabe
Brak gwiazdki
3 - omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami

Inne od Arena:
2009 France, Corse Bianco Gen..

Carco 2007 Patrimonio Vermentin..

Grotte di Sole 2006 Patrimonio ..

Morta Maio 2006 Patrimonio Niel..

star (2011-03-21) Ocena: 6
Kolejny rocznik tego wina z którym mam przyjemność. Choć początki przyjemne nie były, bo moczem jedzie. No to może coś o terroir dla odwrócenia uwagi. Wapienne, do tego dochodzą wulkaniczne tufy. Winersch wspomniał, że teoretycznie to wino przegrywa z nowoczesnym Ribbe Rosse (czerwone żeberka;) od Clos Culombu, ale to jednak po to wino chcę sięgać przy następnym kieliszku. Wstawka regionalna, jak to można żartować z mieszkańców Korsyki, ale... nie należy.

Teraz oświadczenie woli Winerscha: wolę słodkie Roussillon niż Porto. No ja nie wiem, chyba odwrotnie, ale za dużo tych słodkich Banyuls i Maury, czy Rivesaltes to ja nie piłem. Porto zresztą też nie, ale kilka się przytrafiło. Vintage, LBV, Colheita jak każą w WE, no chyba, że stare tawny!

Wracając do Morta Maio, to kwaśne nuty się pojawiają, jakieś brett czy inna zaraza, śmierdzi niestety ciągle. Następny kieliszek. Zwierzę w całości;) Brett. Kwas, garbnik, wiśnie. Nieuporządkowane... ktoś rzucił też, że anorektyczne i że małe cycki, zupełnie nie wiem o co chodzi, pewno myśli nieuporządkowane;)

Poprzedni rocznik mieli w Vinariusie, ten może w Vinaresie? Ktoś zna cenę? Wpisuję ją póki co za WineSearcherem, u nich od 80zł, więc 100zł może, ew. drożej? @Vinares

rurale (2011-03-21)
Równie porąbane jak inne wina od Areny. Jak chwiejące się rusztowania przy rozpadającym się murze. Takie towarzyszyło mi uczucie. Malował je abstrakcjonista albo kompletny wariat:)
wino11340#27231