Logo SstarWines Jak czytac etykiete Chile
Finca Terrerazo Mustiguillo 2007
El Terrerazo VdT
Hiszpania
Bobal 75%
Garnacha
Tempranillo
Cabernet Sauvignon
Syrah
Merlot
Cena: 70
Alk: 14,50%
Kolor: cz
Nr 11203
www
Legenda (ocena):
8 - wybitnie, prawdziwe arcydzieło
7 - bardzo dobre, wino z dużą klasą
6 - dobre, interesujące
5 - całkiem niezłe, przyzwoite
4 - słabe
Brak gwiazdki
3 - omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami

Inne od Mustiguillo:
Mestizaje 2008 Vino de la Tier..

star (2011-03-01) Ocena: 5
Krzysztof Dobryłko, specjalista od win z półwyspu iberyjskiego, mówi, że Bobal (to taka odmiana winogron) daje wina wiejskie, dzikie i nieokrzesane. Zdaje się, że inne wino od Mustiguillo, co się zowie Mestizaje (ma je Enoteka Polska i 101win, w różnych rocznikach) jest dokładnie takie, opisał je już u nas Rurale (nick zobowiązuje; sądząc po opinii Krzysztofa Dobryłki, Rurale powinien tylko Bobala pić;).

Tu jednak mimo, że Bobala pięć procent więcej (ale kto tam wyczuje takie niuanse; inne odmiany nie wiem jakie, może takie jak w Mestizaje) dostaliśmy wino dla konfromistów: czekoladowe, z niezłym owocem, słodyczą. Czekoladowe i okrągłe jak czekoladka. Z alkoholem, którego też więcej o procent. Life/Bobal/Wine is like a box of chocolates... you never know what you are going to get... Run Forrest, run!

O Bodedze Mustiguillo piszą Polarni Selekcjonerzy, a tu detale o samym winie. Beczka mieszana, apelacja nowa od 2003, a odmiany w 2005 tak się mają: 70% Bobal, 20% Tempranillo, 10% Cabernet Sauvignon, może tu podobnie. Cena odgadnięta. Ocenę zaniżyłem chyba nieco, no ale tak mam odnotowane.

Dom na etykiecie wygląda jakby w nim straszyło. Nie lubię horrorów. @Enoteka Polska