Logo SstarWines Jak czytac etykiete Chile
Cuvee Alexandre, Apalta Vineyard Casa Lapostolle 2007
Colchagua Valley DO
Chile
Cabernet Sauvignon
Cena: 140
Alk: 14,00%
Kolor: cz
Nr 10552
www
Legenda (ocena):
8 - wybitnie, prawdziwe arcydzieło
7 - bardzo dobre, wino z dużą klasą
6 - dobre, interesujące
5 - całkiem niezłe, przyzwoite
4 - słabe
Brak gwiazdki
3 - omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami

Inne od Casa Lapostolle:
Cuvee Alexandre, Atalayas Vine..

2008 Rapel Valley Merlot

2007 Rapel Valley Merlot

2006 Casablanca Valley Chardon..

Clos Apalta 2004 Colchagua Val..

2002 Rapel Valley Cabernet Sau..

sstar (2010-11-11) Ocena: 7
No jak pierwsze wino z Grand Prix Magazynu Wino było w mojej ocenie hiszpańskie, to drugie mogło być tylko z... Chile:) Słodyczy sporo w aromacie (jakieś wiśnie i czereśnie mi się marzyły, o Pinocie zacząłem lewitować;). W smaku ewidentna klasa: lekkie, nie nazbyt kwasowe, ale świeże, do tego bardzo długie, po prostu fajne. Narzekali nieco na aromaty, że a to słodką szmatą jedzie, a to warzywniakiem (warzywne i owocowe nuty), może szmatą ktoś jakiś sok owocowy w warzywniaku zebrał, ale mi to jednak na tyle nie przeszkadzało, aby ocenę sześć/siedem, ze wskazaniem na siedem nie dać. Marta z September (fajnie było degustować nos w nos;) stwierdziła, że za słodkie i zbyt mocarne, dlatego na jej podium nie wskoczyło, na moje i owszem, srebro w kategorii over 100! Z Apalty, jak Clos Apalta ten cab pochodzi. Podobnie mi smakował, choć aksamit Clos Apalty niedościgniony. Cena jak za Pinota Cuvee Alexandre, ale może być inna.

Vinha Pan fajne, pomyliłem je z jakimś tradycyjnym Barolo;) Amarone bez wstrętu, dobre w swej kategorii, choć po Vinha Pan jednak brakowało świeżości i oddechu. @Centrum Wina/GPMW2010

sstar (2010-11-19)
Cuvee Alexandre to nie tylko Cabernet, ale też w tej linii Pinota robią, ale to już z innej winnicy, z innych stron, bo z doliny Casablanca. A etykieta Caberneta (z tej samej winnicy co Clos Apalta) tak wygląda z bliska.
wino10552#22815