Logo SstarWines Jak czytac etykiete Chile
The Money Spider D'Arenberg 2005
McLaren Vale Region
Australia
Roussanne
Cena: 40
Alk: 14,00%
Kolor: b
Nr 8941
www
Legenda (ocena):
8 - wybitnie, prawdziwe arcydzieło
7 - bardzo dobre, wino z dużą klasą
6 - dobre, interesujące
5 - całkiem niezłe, przyzwoite
4 - słabe
Brak gwiazdki
3 - omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami

Inne od D''Arenberg:
The Peppermit Paddock NV Mc La..

Stump Jump 2011 Mc Laren Vale ..

Stump Jump 2006 Mc Laren Vale G..

Dead Arm 2005 McLaren Vale Shi..

The Money Spider 2004 McLaren V..

Custodian 2002 McLaren Vale Gr..

Noble Wine 2001 Mc Laren Vale R..

sstar&let (2010-02-10) Ocena: 4
Ale siara! W każdym możliwym sensie;) Sstarlet odmówiła picia tego wina, ja z uporem maniaka od mineralności, w formie podróży w czasie w erę kamienia łupanego dotarłem do wnętrza wulkanu... gdzie siarczane odory zbijają z nóg. Pewno za dużo pająków mają w tej winnicy:) Niby bio, a przegięli z siarkowaniem goście z Arenberga, ot i taka to prosta historia... po winach Weila czy Gaii kolejni pasjonaci siarczanej konserwacji;) Czwórka za gęstość, wspartą alkoholem i za nerw... co ja mówię nerw? Cała kupa nerwów... do tej pory wnerwiony jestem na tę promocję dwie w cenie jednej... poprzednia flaszka trafiła na Rurale, może lżej by mu się zrobiło na duszy, albo i ciężej, że i mnie pokarało;) Sstarlet podsumowała Decanterowskie nagrody: czy oni tam już nic nie czują? Jak im coś w nozdrza nagle uderzy to się budzą i dają maksa;) @Galeria Wina

mikpaw (2010-02-10)
Gadanie ;) Przyznaj, że do zakupu skłoniły Cię te medale, które skrzętnie na zdjęciu próbujesz ukrywać ;)
wino8941#14929

sstar&let (2010-02-10)
Na medale jestem rzeczywiście łasy jak mało kto;), choć Ci co je przyznają twierdzą, że jakbym sam przyznał kilka i zobaczył od kuchni medalowe konkursy to bym zupełnie przestał się nimi przejmować;)

Natomiast do tej flaszki (oprócz medali;) zachęciła mnie oczywiście odmiana Roussanne wg Sławka Chrzczonowicza słabsza jest niż Marsanne (zwykle razem nad Rodanem występują!), nad którą prowadzę skromne studia;)

Jest też trzecia wersja wydarzeń, może najbliższa prawdy, że Monty pisząc o innym wcieleniu Roussanne, tym z Sabaudii nakręcił mnie na spróbowanie i tego egzotycznego Roussanne.

Oczywiście Czytelnik sam wybierze to w co chce sam uwierzyć, ew. co jest najbliższe jego sercu.
wino8941#14935