Logo SstarWines Jak czytac etykiete Chile
Estate Humberto Canale 2007
Patagonia/Rio Negro
Argentyna
Pinot Noir
Cena: 38
Alk: 13,50%
Kolor: cz
Nr 7226
www
Legenda (ocena):
8 - wybitnie, prawdziwe arcydzieło
7 - bardzo dobre, wino z dużą klasą
6 - dobre, interesujące
5 - całkiem niezłe, przyzwoite
4 - słabe
Brak gwiazdki
3 - omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami

Inne od Humberto Canale:
Extra Brut NV Patagonia Semill..

Extra Brut 2013 Patagonia Semi..

Estate 2007 Patagonia/Rio Negro..

Intimo 2005 Patagonia/Rio Negro..

peyotl (2009-06-27) Ocena: 6
Tak krawiec kraje jak mu (...) staje – rzadko mi się trafia w tym mieście, żebym zachęcony pozytywną opinią MW mógł od razu sprawdzić co i jak. Tym razem Andrzej Daszkiewicz pochwalił podstawowego PN od Canale (winnicę założył Humberto w roku 1909, STO LAT!), więc poszłem (proszę nie poprawiać, to ja tu jestem redaktorem!) do Winosfery, odległej o klatki cztery, tym bardziej że z PN związek karmiczny mam słaby, nie bardzo się rozumiemy.
No i tak: jasne, z łososiową obwódką i krwią w dole kieliszka. W nosie maliny w słoiku (zawsze zbieramy maliny i poziomki leśne do słoików). W drugim nuta lakierowa ale także kremowa. W ustach jasny tytoń (amphora... hmm... zacząłem palić fajkę w wieku lat... 17, to był prezent od narzeczonej...), cierpkość owocowa (głóg?). Wytrawne, nieco chropawe; zdrowo piekący finisz. Brak wielkiego ciała nadrabia zadziornością, choć zarazem jest delikatne (?).
Stworzyło ciekawy kontrapunkt do karpatki Pani Peyotlowej – i tu cytat z w/w, godny Makłowicza: „Obserwowanie jak rośnie karpatka w piekarniku to przeżycie mistyczne”.
Dobre wino, europejskie, powiedziałbym, gdybym wiedział co mówię. @Winosfera

peyotl (2009-06-27)
Rzeczona.
wino7226#7566