Logo SstarWines Jak czytac etykiete Chile
Columbia Crest, Two Vines Ste Michelle 2005
Columbia Valley AVA
USA
Gewurztraminer
Alk: %
Kolor: b
Nr 6689
www
Legenda (ocena):
8 - wybitnie, prawdziwe arcydzieło
7 - bardzo dobre, wino z dużą klasą
6 - dobre, interesujące
5 - całkiem niezłe, przyzwoite
4 - słabe
Brak gwiazdki
3 - omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami

Inne od Ste Michelle:
Stimson Cellars, Columbia Crest..

Columbia Crest, Two Vines 2007..

2006 Columbia Valley Rieslng

Two Vines, Columbia Crest 2006 ..

Columbia Crest, Two Vines 2004 ..

2004 Collumbia Valley Syrah

Canoe Ridge Estate 2004 Horse H..

Canoe Ridge Estate 2004 Horse H..

Columbia Crest, Grand Estates 2..

2002 Collumbia Valley Syrah

sofanes (2009-03-27) Ocena: 5
Dzisiaj, czyli 25 sierpnia 2007 (taka mała podróż w czasie, przyp. sstar&let) czas na wino z odmiany winogron zdobywających w USA coraz większą popularność, chociaż głównie poza Kalifornią (czemu zresztą nie ma się co za bardzo dziwić; niewiele jest miejsc w Kalifornii, gdzie Riesling i Gewurtz mogłyby się dobrze udać). Tak jak i inne wina z serii Two Vines, wino zostało zrobione z winogron pochodzących z Columbia Valley, czyli Waszyngtonu (i\bądź Oregonu). Ste Michelle Wine Estates, firma będąca właścicielem winnicy Columbia Crest (a od niedawna także historycznego Stag’s Leap Wine Cellars) dała się poznać od dobrej strony, jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny produkowanych przez nich win podstawowych. Niektóre – jak oceniony już kiedyś na moim blogu Shiraz Grand Estates – to wręcz małe perełki za relatywnie niewielkie pieniądze. Gewurtztraminer nie zrobił na mnie aż tak pozytywnego wrażenia, ale to wino pod każdym względem poprawne. W bukiecie wyraźne nuty słodkości, dojrzałych moreli i brzoskwiń. W ustach – chyba dość nietypowo – smaki mnie osobiście kojarzące się z lodami pistacjowymi i biszkoptowym ciastem z brzoskwiniami. No chyba, że to moja projekcja tego, czym można by kieliszek tego winka przegryźć...
Poza tym wino raczej lekkie (zaskakująco, rzekłbym znowu), kwasowość w porządku. Ocena 5, ale dla fanów tej odmiany winogron może być pewnie co najmniej 0,5 pkt więcej. Aha, część win Columbia Crest, a także win z winnicy Ste Michelle (bedącej częścią całej korporacji Ste Michelle) jest do kupienia w Polsce.

sstar&let (2009-04-15)
Chardonnay z tej serii wg autora Connoisseur's Handbook of Californian Wine Norma Roby'ego jest winem miesiąca w starym (z 2004r.) Decanterze. Trochę beczki i trochę malo... tak aby owoc bił po nozdrzach i kubakch smakowych.
wino6689#5245