Logo SstarWines Jak czytac etykiete Chile
Roquatelle Marie Brizard Group 2007
Corbieres AOC
Francja
Carignan
Grenache
Syrah
Cena: 11
Alk: 13,50%
Kolor: cz
Nr 6348
www
Legenda (ocena):
8 - wybitnie, prawdziwe arcydzieło
7 - bardzo dobre, wino z dużą klasą
6 - dobre, interesujące
5 - całkiem niezłe, przyzwoite
4 - słabe
Brak gwiazdki
3 - omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami

Inne od Marie Brizard Group:
Kieliszki do wina Bacalis 2007 ..

peyotl (2008-12-19) Ocena: 4
To wino z krainy Katarów jest ciemne, czarniawe. I samo jest trochę jak zamki Katarów, a raczej ich ruiny, pozostawione łaskawie na langwedockich wzgórzach przez katolickich tępicieli – opowiada o czymś, czym mogłoby być... (gdyby nie było z fabryki, która wypuszcza 2 mln. butelek rocznie). Owocowy nos – jagody, jeżyny, gęste - jakby rozpuszczono konfiturę. Nuta lukrowa. Owoc rządzi tu niepodzielnie, ale jest ciepły, nagrzany lipcowym słońcem, ma taki mdławy zaduch jeżynowej gęstwiny z przejrzewającymi już owocami, wino jest lekko zupowate... o tak, po prostu zupa owocowa (jagody, jeżyny). Jest jednak również pełne, soczyste, a posmak owocowy trzyma się długo w ustach. Pijalne i gdyby miało trochę pazura (w dalekim tle jakaś korzenność, ale to za mało), to byłoby na 6, a tak to tylko 5. PS. W miarę picia wydobywa się coraz bardziej coś dziwnego – Pani Peyotlowej kojarzy się to z chemią aromatów do ciast. Mnie z apteką - znowu!. Nie jest to przyjemne. W dodatku chyba się nie dowiemy z czego je zrobiono (tzn. poskładano z langwedockich gron, a zlano do butelek w Prowansji). Ostatecznie – czwórka i to z minusem. @Biedronka

peyotl (2008-12-18)
W dodatku chyba się nie dowiemy z czego je zrobiono (tzn. poskładano z langwedockich gron, a zlano w całość w Prowansji). Ostatecznie – czwórka i to z minusem.
wino6348#1892

sstar&let (2008-12-18)
Proszę Cię: tu donoszą z czego jest:-) Może nieco ekstrawagancki ten link, ale jak już Niemcy coś piszą to musi tak być:-) Dopisuję więc śmiało odmiany. Zresztą większość win z południa składa się właśnie z takiej mieszanki.
wino6348#1893

peyotl (2008-12-18)
Zabawne, bo ja nawet w peregrynacjach szczepo-poszukiwawczych byłem na tej www. Ale tak mnie rozmarzył obrazek tamtejszy, że zapomniałem, po co tam jestem... Przyszłem i wyszłem. Dziękuję, Herr Oberförster.
wino6348#1896