Logo SstarWines Jak czytac etykiete Chile
Puerto Salinas Sierra Salinas 2004
Yecla DO
Hiszpania
Alicante
Alk: 15,00%
Kolor: cz
Nr 3344
www
Legenda (ocena):
8 - wybitnie, prawdziwe arcydzieło
7 - bardzo dobre, wino z dużą klasą
6 - dobre, interesujące
5 - całkiem niezłe, przyzwoite
4 - słabe
Brak gwiazdki
3 - omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami

Inne od Sierra Salinas:
Mo 2007 Alicante Monastrell, Ga..

Mo 2006 Alicante Monastrell, Ga..

Mira 2003 Alicante Monastrell,..

sstar&let (2008-10-10) Ocena: 7
Mniam:-) Gładkość i jedwabistość rozpuszczonego już garbnika. Do tego 15% niewyczuwalnego alkoholu. Dużo pysznego owocu, mimo, że lekkie, niezbyt długie i głębokie. Kultura, z która chcę się obcować, a nawet chłonąć. Nad winem unoszą się dominujące kwaśne zapachy. Aż trudno uwierzyć, że mocarną ale toporną Heculę zrobili Ci sami winiarze... Odmiana dość nietypowa - można ją też spotkać na południu Francji, czy też w Alentejo w Portugalii (np. Mouchao czy też Mouchao Tonnel X są znanymi tam przedstawicielami Alicante). @Centrum Wina

sstar&let (2009-03-03)
Teraz sobie myślę, że 15% alkoholu podobnie jak w Sardonii Sisecka daje wrażenie niebywałej cielistości i gładkości. A jak schłodzimy je odpowiednio to alkohol też nie przeszkadza. Choć trzeba przyznać z drugiej strony, że dojrzałość winogron w obydwu przypadkach bez zarzutu!
wino3344#3733

sstar&let (2009-11-09)
No to się wyjaśniło. Tego wina nie zrobili w Castano, jak myślałem sugerując się Heculą od Castano podczas degustacji Centrum Wina, a w Sierra Salinas! Poprawiam więc producenta. Okazało się to przy okazji dopisywania innego, również dość wysoko alkoholowego wina, Mo głównie z Monastrella, które dla odmiany znajduje się w ofercie Mielżyńskiego. Producent ten ma w portfolio jeszcze dwa wina: Mira z Monastrella i 1237 ze starych (ale nie tak jak sugeruje rok;) krzaków Garnachy i innych odmian. Tak więc jest miejsce dla jeszcze przynajmniej dwóch importerów, o ile już tych win ktoś nie importuje, czego nie wiem.
wino3344#11956