Logo SstarWines Jak czytac etykiete Chile
Sottoriva Malibran 2011
Valdobbiadene DOCG
Włochy
Prosecco
Cena: 45
Alk: %
Kolor: m
Nr 13910
www
Legenda (ocena):
8 - wybitnie, prawdziwe arcydzieło
7 - bardzo dobre, wino z dużą klasą
6 - dobre, interesujące
5 - całkiem niezłe, przyzwoite
4 - słabe
Brak gwiazdki
3 - omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami

Inne od Malibran:
Sottoriva NV Colli Trevigiani ..

Sottoriva NV Colli Trevigiani ..

Gorio Extra Dry 2018 Valdobbia..

5grammi 2010 Valdobbiadene Pro..

Sottoriva 2009 Valdobbiadene P..

Gorio Extra Dry Valdobbiadene..

sstar (2012-08-30) Ocena: 8
-Lampkę wina dla uczczenia transakcji?- zapytał Niemiec.
Corsier znowu skłonił głowę w geście aprobaty. Schrade wstał od stołu, szurając nogami po marmurowej posadzce podszedł do szesnastowiecznego kredensu z ciemnego orzecha i otworzył drzwiczki. Wewnątrz stały butelki markowych trunków. Dwie były już otwarte. Nalał Szwajcarowi kieliszek jego ulubionego prosecco, dla siebie wybrał bordolino.
-Proszę usiąść na chwilę-rzekł, podając Corsierowi kieliszek aperitivo i wskazując stojące pod oknem dwa ciężkie krzesła z poręczami. Kiedy usiedli, uniósł kieliszek. -Za odwagę.
Szwajcar pociągnął spory łyk wina, zanim dotarło do niego, że ten dziwny toast nie pasuje do sytuacji. Przełknął jednak prosecco, delektując się wybornym smakiem.
...
-Jeśli chodzi o zapłatę-rzekł wreszcie Schrade-jestem pewien, że nie zrobi panu różnicy drobna zwłoka.
Szwajcar omal się nie zakrztusił ostatnim łykiem prosecco. Przez chwilę obracał wino w ustach, próbując je połknąć, a jednocześnie gorączkowo rozmyślał o groźnych konsekwencjach tego stwierdzenia.


Ponieważ w sumie o tym winie już pisałem w komentarzu do jego 2009 rocznika: http://www.sstarwines.pl/wino11976 więc pozwoliłem sobie przytoczyć fragment książki
Davida Lindseya 'Kolor nocy'. Jak zaś wyjaśnia Beata Gawęda z Vini e Affini (nowa strona www chyba? warto odwiedzić!) piłem wtedy rocznik 2011, a nie 2009 stąd też nowa notka. Sottoriva zawsze w roczniku bieżącym(zbiór). Numer lotto podaje dzień butelkowania ( nie degorgement).W alewino.pl musiał Pan pić 2011 butelkowany jakoś w czerwcu.Wczesniej na kontrze był rocznik ale producent z tego zrezygnował.Więcej info od producenta w załączniku.

Polecę tym co odnotowałem wtedy w winebarze AleWino. Pachnie jak piwo. [A na pewno wygląda;-] Mętne. Super. Styl Astrolabe, ale czystsze aromatycznie, bez jabłkowego utlenienia.
@Vini e Afini/Alewino

star (2012-08-30)
Z tym bordolino to jak z barollo w wykonaniu Łukasza Kubiaka: Jak widzisz wszytko stoi a ja pracuję. Nebiollo, Barollo, Trololollo!. Łukasz wykazał się poczuciem humoru podpisując się kubiakollo: Tutaj nieszczęsny autor. Już dawno zwracali mi uwagę na "Barollo" i "nebbiollo". Nawet tutaj jakiś czas temu. Cały czas nie mogę się oduczyć. Filmiki są sprzed roku, były próbką czy to ma sens. Poza tym byłem lekko pijany. Litości. Szkoda tylko, że usunął z netu ten filmik:-( Każdy może się pomylić, ale akurat w tej książce, którą zacytowałem sporo różnych literówek się zdarza.

Z tego samego Deobloxowego wątku Utrata wiary dowiadujemy się o dobrym Ponte de Negrelos z Auchan:

joe_stru
2012/08/23 09:27:10
Gruner, a jak tam, przypasiło Ponte de negrelos z oszoniaka? Na te upały jest świetne, zamiast wody, czy coś, bardzo dobre. No nie?
-
gruner
2012/08/23 10:31:12
Z tą etykietą na bogato? No, fajne, popijam wieczorami. Nieźle smakuje (jak bardzo zimne) i nie kopie w beret za bardzo. Ale się trzeba trochę przestawić :-)

wino13910#43516

star (2012-08-31)
Jeszcze etykieta.
wino13910#43518