Logo SstarWines Jak czytac etykiete Chile
Fritz Haag 2010
Mosel Pw
Niemcy
Riesling
Cena: 55
Alk: 11,50%
Kolor: b
Nr 13404
www
Legenda (ocena):
8 - wybitnie, prawdziwe arcydzieło
7 - bardzo dobre, wino z dużą klasą
6 - dobre, interesujące
5 - całkiem niezłe, przyzwoite
4 - słabe
Brak gwiazdki
3 - omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami

Inne od Fritz Haag:
Riesling trocken 2017 Mosel Ri..

Riesling trocken 2015 Mosel Ri..

Riesling trocken 2014 Mosel Ri..

Brauneberger Juffer Trocken 20..

Brauneberger Juffer 2011 Mosel..

2009 Mosel Riesling

2007 Mosel Riesling

Brauneberger Juffer Sonnenuhr ..

Brauneberger Juffer Sonnenuhr ..

rurale (2012-04-12) Ocena: 6
Ponieważ nie bardzo wiem co mam o tym winie napisać (to typowa ucieczka od stwierdzeń typu „to dobry riesling”) to przepiszę fragment pewnej książki, która ostatnio wywarła na mnie ogromne wrażenie. Te kilka zdań dotyczy Berlina, miasta niejednoznacznego, w którym koniec świata witany i żegnany jest właściwie codziennie. Mi najbardziej podobają się w nim niedzielne przedpołudnia. Wtedy nawet powietrze zachowuje się tak jakby nie chciało wstać z łóżka, a każdy szanujący się Berlińczyk otwiera dopiero okno w swojej sypialni.

Kucharze

Kilka minut przed północą na ciemnym placyku zabaw dla dzieci pojawił się hotelowy kucharz w białej czapce, szef, jeden z kuchcików i cukiernik. Usiedli na huśtawkach i zaczęli się huśtać, czynili to z wielką rutyną i rozmachem. Nie mówili ani słowa. Świecił księżyc. Goście już spali albo tańczyli w barze oświetlonym czerwonymi lampionami. Siedziałem niedaleko na ławce i paliłem papierosa. Myślałem o tym że świat jest niewytłumaczalny i trzeba by żyć wiecznie, żeby czegoś dowiedzieć się o rzeczywistości. Ptaki odlatują jesienią. Dzieci idą we wrześniu do szkoły. Jupiter ma cztery księżyce.
Kucharze huśtają się w nocy. @Moevenpick

star (2012-04-12)
Winiarze.

Olivier Haag junior, po obronie dyplomu z enologi na prestiżowej uczelni w Geisenheim, jak i niezwykle pomocnej praktyce zawodowej u różnych dobrze znanych producentów przejął w 2005 roku razem z żoną Jessicą pieczę nad winnicami i zajął się domem Haag. Historia firmy zaczyna się na nowo w 1957 roku, kiedy to młody Wilhelm, ojciec Oliviera i syn Fritza musiał przerwać edukację za granicami kraju i wrócić, by opiekować się chorym ojcem. Planował zostać tylko na zbiory, ale przetrwał nieco dłużej.

Źródło: 101win.

wino13404#40044

star (2012-04-12)
Stare panny.

From Thomas Jefferson through Theodor Fontane to the English royal house, Brauneberger Juffer is the quintessence of Riesling enjoyment at the highest level! Napoleon counted the location amongst the pearls of the Mosel. The name "Juffer", which was given to the location, goes back to the early days of the 18th century. After the Napoleonic occupation, a chamberlain, by the name of Wunderlich, owned the majority of this vineyard. The three daughters of the chamberlain did not comply with the wishes of their parents to marry and they remained spinsters. Instead, they devoted their joy and love to the best wines of their parents’ vineyard, which grew on the steep slopes of the present-day "Juffer". Out of displeasure at this development, the parents referred to these vineyards as “Juffer”, the Mosel-Franconian dialect name for spinster, because of their unmarried daughters.

wino13404#40045