Logo SstarWines Jak czytac etykiete Chile
Vale da Mina Van Zeller 2009
Alentejo VR
Portugalia
Roupeiro
Arinto
Perrum
Cena: 27
Alk: 13,00%
Kolor: b
Nr 12538
www
Legenda (ocena):
8 - wybitnie, prawdziwe arcydzieło
7 - bardzo dobre, wino z dużą klasą
6 - dobre, interesujące
5 - całkiem niezłe, przyzwoite
4 - słabe
Brak gwiazdki
3 - omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami

Inne od Van Zeller:
Quinta do Vale Dona Maria 2008 ..

Curriculum Vitae 2008 Douro

Quinta do Vale Dona Maria 2007 ..

Quinta do Vale Dona Maria 2005 ..

Quinta do Vale Dona Maria 2003 ..

Ruby Porto Tinta Barocca, Tou..

rurale (2011-10-25) Ocena: 5
O tym, że jednak można znaleźć sensowne butelki za mniej niż trzy dychy, przekonują wszyscy tylko nie MW na ostatnim Grand Prix. Żałuję trochę, no ale trudno. Van Zeller dostał wiatru w żagle i zaczął robić wina nie tylko w Douro. To białe z alenteżu ciekawe. Pierwszego dnia wydawało mi się na granicy skazy korkowej. Kręciłem kieliszkiem aż mi ręka ścierpła. I nic. Dopiero po 24 godzinach zrobiło się naprawdę fajnie. Korek ulotnił się, został ładny mat ze słodkim guzikiem w finale. Nie byłem pewien tych moich reakcji i poleciałem po drugą butelkę. Dokładnie to samo. @Mielzynski

peyotl (2011-10-25)
Czerwone też niezłe, to co polecał WB. Soczyste, pijalne na codzień.
wino12538#35089

star (2011-10-25)
Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Akurat Mielżyński, którego wino opisujesz, nawet wygrywał w tej kategorii do trzech dych, choć ruchy cenowe w okolicach trzech dych nie były mu obce, co odnotowali SW-owcy (podkreślam s w poprawnej wymowie - StarŁajsowcy, nie mylić z frakcją: StarŁajnowców;-). Wracając do kategorii do trzech dych, to przyznać jednak trzeba, że np. takie Folky oscylujące na granicy 30 zł w Warszawie musieli zwinąć swój detal, więc może rzeczywiście w warszawskich realiach to trudne? Z drugiej strony wina z tej kategorii konkurują jakościowo z winami do dwóch dych z Biedronki czy Lidla, tak intensywnie nomen omen promowanymi przez Jancika czy Prange Barczyńskiego, tak więc obraz się zamazuje, bo czemu by wydawać trzy dychy za produkt podobny jakościowo do tego w okoliach jednej, czy dwóch dych. W kategorii do pięciu dych, może pojawić się już nowa, lepsza jakość i odciągnąć "głupi lud" od dyskontów, czy supermarketów, you peasant! Tu trwa walka, o nasze lepsze winne jutro! Chodzi oczywiście o wspieranie inicjatyw twórczych, małych importerów, którzy promują oryginalne i niezwykłe butelki, czasem dostępne za krotność ceny także w dyskontach, czy marketach. Magazynie ocal polskie...go małego importera!
wino12538#35097

rurale (2011-10-25)
Po incydentalnych erupcjach gniewu „oburzonych” (np. na GP Magazynu Wino:) niedługo zostanie pewnie niewiele. A Van Zeller, oprócz w Alentejo, ponoć zaczął robić wina również w Dao. Mają być również w sklepie u M.
wino12538#35117