Co serwuje SW na wiosnę?

Temi wrócił z Paryża. Od końca http://www.sstarwines.pl/sample.php?inc=index.php&autor=temi&sort=data czyli od początku. Szybkich kolei http://www.sstarwines.pl/wino14920 nie zrozumiał. Przywiózł za to dobrego Medoca http://www.sstarwines.pl/14924 Sociando Mallet i to z najlepszego wg Parkera w poprzedniej dekadzie rocznika 2003, a potem się z nim podzielił http://www.sstarwines.pl/drupal-6.10/node/771 podczas kolejnych, szóstych już z kolei urodzin SW. Co ciekawe ja rocznik 2006 http://www.sstarwines.pl/drupal-6.10/node/772 z Austrii przywiozłem, gdzie na nartach byłem i GruVe piłem. Temi w Paryżu poleca http://www.sstarwines.pl/wino14889#49552 Vins & Millesimes, gdzie nie tylko Sociando-Mallet http://www.vinsetmillesimes.com/en/import/11329-sociando-mallet-2003.html ale i Chevaliera na rączym koniu tanio mają.

0049634.JPG

Ja z kolei z Linz, Kaprun i okolic wróciłem http://www.sstarwines.pl/drupal-6.10/node/772 przez Czeskie Budziejowice tylko przejeżdżałem, ale Budweisera w hotelu KIT zdążyłem łyknąć. Polecam sklep i człowieka z Lachs & Wein http://www.lachs-wein.at/ gdzie Bordeaux i Wachau mocno się trzymają. Warto z trasy nieco zboczyć, co nie znaczy, że bez automapy łatwo dom Gassnera znaleźć. Restaurację przyciśnięty kryzysem oraz brakiem czasu musiał ten renomowany sommelier niestety zamknąć. Z GruVe poleca Hoegla, Knolla i Alzingera, bo z wielkością Hirtzbergea czy też Pichlera (Franza Xaviera, nie Rudiego) dojść już do porozumienia nie może, choć pamięta ich jak zaczynali i świat o nich nie wiedział jeszcze.

DSC02319_.jpg

Co tam słychać w dyskontach? W Lidlu francuskie bordo już przecenione, zaś włoszczyzna pręży jeszcze swe muskuły, Lambrusco, Prosecco (modne ponoć teraz w Warszawie) czy słodziutki Asti kuszą, choć producent raczej niemały. Kupujemy więc te przecenione bordosy czy to za dwie dychy czy za setkę z górką, a co! Choćby tanie Chateau Andron Blanquet http://www.sstarwines.pl/wino14149 czy też Tour de Pez http://www.sstarwines.pl/wino14609

DSC_0099_.jpg

No ale nie samymi dyskontami człowiek żyje, czasami do sklepu specjalistycznego się wybierze http://www.sstarwines.pl/drupal-6.10/node/774 i zadowolony z dobrą flaszką z niego wyjdzie, a przy okazji sobie trochę pogada.