Czterech do brydża

Peyotl zawistował dość ostro, zakręcił pękatą butelką, rzucając zdawkowo - Mateus Rose z Biedry. Na szczęście to był blef. Krągła butelka http://www.sstarwines.pl/wino15297 zawierała solidną, soczystą millerkę od Sauera, z lekkim szprycem. Gra szklanych butelek się rozpoczęła.

Starałem się utrzymać w grze, licytując dwa bez atu, znaczy atutem miała być osoba autora Auberta de Villaine'a, a kolory miałem równo rozłożone: białe Bouzeron, kontra czerwone Santenay. Okazało się, że trzeba było postawić na kolor rouge, bo to była zdecydowanie mocniejsza karta.

DSC01873_.jpg

Jeszcze w czerwone gramy, jeszcze nie umieramy, jak śpiewał kiedyś Młynarski, albo jakoś tak podobnie. Czymże byłaby impreza bez Merlota. MKonwicki przełamał swoją niechęć do odmiany - Pomerola daj mi luby. Vray Croix de Gay, brzmi nieźle, choć Vray de Gay rymuje się lepiej. Deo i jego Vigna Pedale jakoś przyszła komuś do głowy.

Temi postawił na króla, a dokładniej papieża i jego nowy zamek, choć Julianna była stara, ale ciągle jara. Mowa o Chateauneuf du Pape od Vieille Julienne. Odgadnęliśmy wspólnie, region, odmiany i apelację. A było tylko lepiej, dojrzałość wina i wierność Parkera są w cenie.

Na koniec imprezy w Bziku Kulinarnym Peyotl zastrzelił nas wyciągając Pignola od Bressana, świetne wino, kontrowersyjna postać, powiedzmy, że szlemik.

Lista win, sama wyszła jakaś taka posortowana wg rocznika:

Muller Thurgau Horst Sauer Franken 2012 http://www.sstarwines.pl/wino15297
Colombard Gros Manseng Miselle 2012 Côtes de Gascogne http://www.sstarwines.pl/wino15018
Blanc Alligote Villaine Bouzeron 2007 http://www.sstarwines.pl/wino11370
Passetemps 1er cru Villaine Santenay 2011 http://www.sstarwines.pl/wino14879
Chateau Vray Croix de Gay Pomerol 2006 http://www.sstarwines.pl/wino14873
Vieiile Julienne Chateauneuf du Pape 2006 http://www.sstarwines.pl/wino14872
Pignol Bressan Friuli 2001 http://www.sstarwines.pl/wino14870