Note

Grand Cuvee Krug NV
Champagne AOC
Francja
Chardonnay
Pinot Noir
Pinot Meunier
Cena: 127
Alk: 12,00%
Kolor: m
Ocena: 6
Nr 2460
www

sstar&let (2006-12-28)
Ma³a butelka, kupione za 46 funtów na lotnisku Gatwick, struktura, taniny, ale brak równowagi, owoc nie zachwyca, zje³cza³a ma¶lana nuta przeszkadza, dok³adniejsza notka: mocne, wyraziste, kwasowe, goryczkowe, d³ugie, nos rancio: zje³cza³e mas³o, grzanka, nuty kwiatowe (szafirki), d³ugi posmak, brut naprawdê, na 6, potê¿ne, bardzo gorzkie, Chardonnay z nut± Pinota, nie rozumiem ludzi, którzy siê zachwycaj±, alkohol mocny. Drugi raz: orzechowe, t³uste, mus czuæ bardzo, szczypie w jêzyk, dobrze zbudowane, sstarlet sie nie podoba, poziom kwasowo¶æi w po³±czeniu z taniczno¶ci± sie jej nie podoba, poziom tanin wysoki, zapach elegancki, grzankowo¶æ w pierwszym wra¿eniu, pó¼niej wychodzi³y szafirki, sstarlet zgodzi³a siê z orzechami, pó¼niej siê wycofaj± i beczka wychodzi w ¶mietanowo¶æ, lepsze w smaku po dekantacji (na pocz±tku po ciastach), zje³cza³a nuta wg mnie, wg sstarlet spalona grzanka, skórka chleba przypieczona, d³ugi posmak, bardzo d³ugo siê utrzymuje, oleiste, strukturê ma, nie ma finezji i nie za 200PLN, jakby zwa¿one, ciekawe do¶wiadczenie wg sstarlet zapamiêta je na pewno, dawno nie pili¶my tak ekspresyjnego wina, zapach rozczarowuj±cy, dla mnie nie ma co rozpi±æ na tym stela¿u beczkowym oraz owocu dobrej jako¶ci, ³adne szafirki:-)

sstar&let (2009-02-26)
W dobrym winie zago¶ci³y wina dla krugistów (czy krêglistów, nigdy nie jestem pewien;-). Co ciekawe podobno nieco s³absze od Clos du Mesnil (baby na targu gadaj±:-) blanc de noirs Clos d'Ambonnay zosta³o wylansowane na kolejny produkt de luxe (ma³a produkcja, te sprawy) i od razu cena zosta³a wywindowana niebotycznie!
wino2460#3660

sstar&let (2009-02-27)
Podstawowej fotki cuvee nie mamy (czasowo, bo zrobi³em kilka:-) to mo¿e wrzucê przynajmniej Clos d'Ambonnay ... w czasach kryzysu jak znalaz³;-)
wino2460#3676

star (2013-01-21)
Grande Cuvee spróbowa³ tak¿e Pawe³ Demianiuk i tak je opisa³ (pralinka) : Degustowany przez nas kilkakrotnie wielorocznikowy Grande Cuvée okaza³ siê zdecydowanie najbardziej pe³ny i skoncentrowany. Minimum 6 lat dojrzewania na osadzie, kupa¿ ponad 120 win, najstarsze z 1990 a najm³odsze z 2004 r., winifikacja w dêbiê francuskim (beczka u¿ywana) t³umaczy wszystko. Szampan niezwykle gastronomiczny, lepiej sprawdza siê przy stole, ni¿ jako apéritif. Przekonali¶my siê o tym w restauracji L’assiette Champenoise – Grande Cuvée serwowany by³ do dañ wielokrotnie, pocz±wszy od owoców morza, halibuta, ³ososia przez kurczaka, foie gras i twarde sery. W ka¿dym z tych zestawieñ wypad³ co najmniej bardzo dobrze.
wino2460#46467

star (2013-05-23)
Marta Wrze¶niewska w salonowcu tak pisze (pralinka) o szampanach Kruga popijaj±c je w Amber Roomie.

Sk±d te ró¿nice? Grande Cuvée Brut jako szampan nierocznikowym (non-vintage), powstaje z po³±czenia win bazowych z kilku ró¿nych roczników, z przewag± najm³odszego. Szczegó³owy opis mieszanki z danej butelki mo¿na sprawdziæ na stronie internetowej Kruga, wpisuj±c kod z kontretykiety. Je¶li dodamy do rocznika wina bazowego 6 lat, które szampan spêdza dojrzewaj±c w piwnicach producenta, otrzymamy rok wypuszczenia go na rynek. (Bardzo dobry pomys³, chocia¿ ca³a operacja zajmuje d³u¿sz± chwilê).

wino2460#47836


Wina Krug:
Grand Cuvee NV Champagne Chardo..
2000 Champagne Chardonnay
Clos du Mesnil 1998 Champagne ..