Logo SstarWines Jak czytac etykiete Chile
Don Pascual Familia Deicas Establecimiento Juanicó 2008
Juanicó VCP
Urugwaj
Tannat
Cena: 29
Alk: %
Kolor: cz
Nr 9683
www
Legenda (ocena):
8 - wybitnie, prawdziwe arcydzieło
7 - bardzo dobre, wino z dużą klasą
6 - dobre, interesujące
5 - całkiem niezłe, przyzwoite
4 - słabe
Brak gwiazdki
3 - omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami

Inne od Familia Deicas Estable..:
Don Pascual Reserve 2008 Juanic..

Medanos Reserve 2008 Juanicó Ma..

sstar (2010-06-26) Ocena: 4
Urugwaj gra dalej! Dwa razy Suarez i Koreańczycy mogą spakować się i pojechać do domu. Korzystając z okazji wrzucę więc notkę urugwajskiego wina co go ostatnio próbowałem, z kubka;) A wiadomo, że przy kubku notek się nie robi więc posłużę się cytatem ze strony Winarium: Wizytówka Urugwaju w przystępnej, codziennej postaci. Odmiana sprowadzona przez francuskiego Baska, Pascuala Harriague, do Urugwaju w XIX wieku. Twardy Tannat dzięki dojrzałości owocu w nadmorskim klimacie La Platy, zyskuje na aromatyczności. Tu już się pogubiłem. Volta dość zaskakująca przyznacie? Faktem jest, że twardy to on nie był i to nawet nie w porównaniu z grą urugwajskich obrońców. Niska kwasowość, odorobina słodyczy i gorzkości, która mi się nie spodobała. Ładne nuty żywiczne, figi i ciemne śliwki. No może? Mocno wytrawna struktura na języku, ale równocześnie dość gładkie. Struktura na języku, mm... Dobry do aromatycznych pieczeni i mięs grilowanych. Nie sprawdzałem, piliśmy solo. Dobry news: podobno w sklepie w Opolu całkiem sensowny człowiek pracuje u Kondrata. Ciekawe czy Peyotl jest podobnego zdania? A wino z czasem nieco przyjaźniejsze się robi, choć nadal brakuje mu owocu. Może ten Tannat tak ma? @Winarium

peyotl (2010-06-27)
Co do sklepu w Opolu, to być może chodzi o pana Marcina Zatorskiego, który przyjeżdża prowadzić degustacje, jest bardzo kompetentny, ale pracuje w centrali. Co do miejscowych pracowników, to chyba wciąż się jeszcze uczą... :-)
wino9683#18683

sstar (2010-06-27)
Uczymy sie my wszyscy:) Nie sądzę aby chodziło o Pana Marcina Zatorskiego. Ot któryś z tych "co się jeszcze uczą" całkiem sensownie doradził wino memu znajomemu. Znaczy on był zadowolony, bo ja jak widać nie do końca;)
wino9683#18688

star (2014-06-20)
Znowu jak w tytułowym wątku: Suarez x2! Would Luis Suarez celebrate with wine from Uruguay? Pytanie (pralinka) znowu aktualne i znowu Marselan, zamiast Tannata.

I have no idea how Luis Suarez celebrates a win or washes down a mouthful of arm.

I also have no idea whether he drinks wine – or even alcohol. Football diets have come a long way since the days of George Best and Paul Merson.

However, if Mr Suarez does drink, he may be tempted by a glass or two from his native country whose modest wine industry dates back to 19th century Basque and Italian settlers.

Uruguay is roughly on the same latitude as some of South America’s biggest wine areas. Yet in contrast to the semi-arid climates of Chile and Mendoza, Uruguay enjoys wetter weather more akin to Bordeaux.

It also has, like Chile and Argentina, a signature grape which in Uruguay’s case accounts for nearly a third of production. Basque immigrant Don Pascual Harriague is credited with introducing tannat which in its south west France homeland produces the wines of Madiran but is often used as a blending grape due to its high tannin levels. Uruguayan wine-makers have managed to tame the tannin producing very drinkable reds – even without the benefit of ageing to soften the harsh edges.

wino9683#50526

star (2021-09-12) Ocena: 6
Wino z Lewiatana, Jantar, pani sprzedawczyni ulubione, dobre. @Lewiatan


wino9683#531485

star (2021-09-13)
Poprawiłem białym, Viognier de Corte z New World Winery of the Year - Garzon. Też dobre.
wino9683#531494

star (2021-09-13)
Takie ono jest.
wino9683#531495