Z daleka od szosy... powiedzmy, że A2

Bo przecież do S8 całkiem z Trzebnickich Wzgórz, czy Wrocławia blisko, a o tym mowa będzie. Zacznę od Grape Hotel & Restaurant, Butique 5 Hotel (w jakim to języku? pewno zanglicyzowane francuskie boutique?), który otwarto z rozmachem w dobrze mi znanym i lubianym Parku Szczytnickim, przy ul. Parkowej we Wrocławiu. Wieści z drugiej ręki, że pokoje nazywane odmianami winogron, że jedzenie drogie choć dobry, choćby stek, a wina poniżej stówki nie schodzą, a chilijski cabernet nawet, nawet. Z pewnością przy nadarzającej się chwili odwiedzę i podzielę się wrażeniami. Póki co wirtualnie jedynie można go odwiedzić.

DSC02366_.jpg
Jak się żyje w Jaksonowicach

A tymczasem w Jaksonowicach praca wre w winnicy. Przycinaliśmy Rieslinga i Pinot Gris, do roboty się na chwilę załapałem, darmo, choć niektórzy gdzieniegdzie płacą... z pracujących. Rieslinga więcej nasadzonego. Omyłkowo wyciąłem jedną roślinę w pień, za co butelka wina w plecy. A tak stare poprzycinane pędy trzeba było usuwać i przycinać Guyota, bo taki styl uprawy dominuje. Strona w budowie, wina z 2014 ponoć już wyprzedane, zostało jedynie rose i jakiś białas. Ręce nienawykłe do pracy sekatorem i od razu odcisk, by się zrobił, gdybym dłużej niż godzinkę popracował.

DSC02360_.jpg
Jak się pracuje w Jaksonowicach

Co tam słychać na mieście? Ano mistrzostwa sommelierów. Łatwo nie było, bo trzeba było wypić może wina... aby przygotować się do konkursu. Jakiś wiekowy cab ponoć zbił chłopaków z pantałyku, jako, że ani papryki, ani czarnej porzeczki, wino podobne do nikogo. Mistrzem został Piotr Waryas z Wine Bar OK, gdzie ponoć zaraz degustacja, rywalizował także zacięcie Kamil Śladewski z Wines & Olives, a zarządzał imprezą sommelier z restauracji Przystań i Marina, restauracji piwko-naprzeciwko Uniwersytetu Wrocławskiego, który ponoć szkolenie z beczki w osobie Agnieszki Wyrobek- Rousseau niedługo poprowadzi i nie chodzi o nabijanie, a dojrzewanie w beczce. Oceniali m.in. Józef Turkowski, człowiek wielu talentów, ze sklepu Wina i Specjały oraz Rafał Wesołowski z Trzebnickich Wzgórz, na >SW nieźle opitych.

DSC02359_.jpg
Jak się pije w Jaksonowicach