Rafa z Trzebnickich Wzgórz

Po odwiedzinach Mike'a Whitneya w Winnicy Adoria przyszedł czas na Rafała Wesołowskiego z Winnicy Wzgórza Trzebnickie. Po drodze było, spotkanie niezbyt formalne, znamy się wszak od lat. Był więc czas na przejażdżkę po winnicy i okolicy Subaru Legacy Outback XT z napędem 4x4 i mocą 250KM.

DSC_0990__.jpg

Ostatnią taką jazdę pamiętam z Anselmo de Guerrieri de Gonzaga z Tentuty San Leonardo, ale tam wiadomo, Amerykanie przyjeżdżają więc jak ich zmusić do spaceru po winnicy? Tu daleko nie było, jedna tuż przy domu, kameralna, nie mylić z fotografią, bo to dekoracyjnie jedynie, wystrój zewnętrz.

DSC_0991__.jpg

Potem przyszedł czas na sprawdzian. Próbowałem musujące wino metodą Charmata robione, ale z szampańskich mieszanek winogron: Pinot Noir i Chardonnay, choć i z Rieslinga będzie odpalony. No więc póki co wino było pięknie pachnące, choć krótkie to były wrażenia i ulotne, kolor za to trwały - piękny różowy, jak Jola Rutowicz albo jogurt trochę, bo ciągle mętne i ciągle pracuje.

DSC_0994__.jpg

Przy okazji dowiedziałem się, że w Polsce metodą szampańską już ktoś wina robi, ale kto? Zagadka! Tutaj odpowiedź na Winologii o Konwencie Winiarzy Polskich. W małopolskiej Winnicy Smykań i podcieszyńskiej Winnicy Kępa Wiślicka (0,31 ha, Bożena i Jacek Chrobak się odważyli.

DSC_0993__.jpg

Potem przyszedł czas na inne wino, które właśnie sobie niespontanicznie fermentuje, bodajże Chardonnay. Fajne choć burczak przecież nie alkoholowy. Ale widać, że wykroi się z niego coś fajnego. Oczywiście jedynie stainless steel, znaczy kadzie ze stali, nierdzewnej ponoć.

DSC_0992__.jpg

Na koniec piwo, także przed ukończeniem fermentacji. Tu już maksymalna sterylność, mało alkoholu, materia nader krucha, czekać na nie trzeba kilka miesięcy. Bodajże a la kelsch. To tyle. Na koniec kilka flaszek do plecaka. Przegląd domowej piwczniki i takie tam. Honda Jazz i do domu. Posłuchać Niny Simone Ain't Got i zajrzeć na Forum Wspinaczkowe Brytan.

DSC_0995__.jpg

Rhenan Winnica Węgrów Winnice Wzgórza Trzebnickie 2012 Dolny Śląsk WR Polska Rieslinghttp://www.sstarwines.pl/wino14784 niezły kwas

14807.JPG

Rouge Winnica Węgrów Winnice Wzgórza Trzebnickie 2012 Dolny Śląsk WR Polska Regent http://www.sstarwines.pl/wino14778 co za kolor!

14778.jpg

Blanc Winnica Węgrów Winnice Wzgórza Trzebnickie 2012 Dolny Śląsk WR Polska Chardonnay http://www.sstarwines.pl/wino14807 mniam!

DSC_0989__.jpg