III urodziny SstarWines

Zapraszam 9 IV o 18:30 do Restauracji Vincent do Wrocławia! Oczywiście z flaszką :) Przysiądź się do nas ;-)

Sstarwines 3 Urodziny from MKonwicki.

Trzy lata nam stuknęły.
Pora dywan rozwinąć. Fety nadszedł czas.
Ale zanim korki wystrzelą, nim kieliszki się napełnią, powróćmy jak za tamtych lat...
Zacznijmy jednak od początku, a może od końca? Oddaje głos Rurale, on lepiej to wyrazi.

Opowiadania urodzinowe by Rurale
Starwines właściwie nie ma początku, ani końca. Wrzucone w przestrzeń naszych rozmów, wcale ich nie porządkuje. Wzmaga jedynie poczucie chaosu, mnoży wątpliwości. Pozostaje otwarte na innych, choć ci inni nie są znowu tacy inni, a często wręcz okazują się tacy sami. Podobni. Podobnie nienormalni. Wirtualność tego świata „osobnego” przenika się z realem, na czym korzystamy my wszyscy, nie zdając sobie z tego sprawy. Pomagamy pewnie sobie wzajemnie, w tym żeby zrozumieć. Choć zdarza się i tak, że rozumieć nie chcemy. Uciekamy wtedy w świat wyobrażeń, obrazów i uczuć. Tych nienazwanych. Bo i po co je nazywać? Niech tkwią w nas jak najdłużej. Pielęgnujmy je. Pamiętajmy o nich. Jak o dobrych snach.

Przejdźmy do konkretów. Warszawska impreza urodzinowa już się odbyła, w Enotece Polskiej jak rok temu, wrocławska już tuż, tuż. Wszystkim przybyłym dziękuję!
Win było sporo, teraz ich lista, rozwojowa:
Furmint Istvan Szepsy 2006 Tokaj http://www.sstarwines.pl/wino11379
Demi Sec Jackowiak-Rondeau NV Champagne http://www.sstarwines.pl/wino11385
Grand Cru Carte Verte Brut Blanc Chapuy 2003 Champagne http://www.sstarwines.pl/wino11388
Langenloiser Riesling Brundlmayer 2010 Kamptal http://www.sstarwines.pl/wino11391
Zobinger Heiligenstein Lyra Brundlmayer 2002 Kamptal http://www.sstarwines.pl/wino1909
Atisis Kellerei Schreckbichl 2009 Alto Adige http://www.sstarwines.pl/wino11478
Dead Arm D'Arenberg 2005 McLaren Vale http://www.sstarwines.pl/wino11402
7 Deadly Zins Michael & David Phillips Vineyards 2007 Lodi http://www.sstarwines.pl/wino11411
Case Via Syrah Fontodi 1999 Colli della Toscana Centrale http://www.sstarwines.pl/wino11429
Case Via Syrah Fontodi 2003 Colli della Toscana Centrale http://www.sstarwines.pl/wino11438
Cuvée Prestige Blanc Château Ollieux Romanis 2009 Corbieres http://www.sstarwines.pl/wino11451
Comitissa Brut Riserva Talento Lorenz Martini 2004 Alto Adige http://www.sstarwines.pl/wino11459

Przypomnijmy sobie może przy tej okazji zeszłoroczne harce, credits: MKonwicki & Rurale

Odbieram głos Rurale i po swojemu jadę dalej... koniec poezji, teraz proza życia i picia. Podczas, gdy w szerokim świecie się działo: Ewa zajęła gorące miejsce vice po Wojtku, jeszcze ciepłe;
James Suckling do Gary'ego Vaynerchuka promować się pojechał, a jeszcze kilka lat temu o nim nie słyszał

a Robert Parker nie grzeszył skromnością to jednak ustępuje Rovaniemu kolejne winne regiony do degustacji... tylko na SstarWines nuda, ciągle sielskoczarodziejsko, czasem tylko awantura jakaś wybuchnie, jak ta z Noble Rot, choć i ona ma dyskretny urok... dla aspirującej burżuazji;). Na co dzień jednak wsi spokojna, wsi wesoła. Ewa (to nie ona jest vice, choć to ona jest Ewą;) śni o Sassi, choć na co dzień z Fredem gada, jak ją zmanierowany Julien znudzi. Chłopaki do trzech dych wina grzmocą, a nas nawet na takie ciągle nie stać, ciągle pośród tych do dwóch dych w Biedrze przebieramy, narażając się na śmiechy i drwiny. W degustatorskim szale próbujemy ciągle nowe produkty, czasem nawet jakościowe, nie oprą się nam musztarda, miód, mozzarella, czy... Ciekawych tematów było sporo - ostatnio kilka gorących - o spamie i jakości Gavi w Biedronce... Były też tematy trudne, o których jednak też trzeba rozmawiać, o siarczynach, czy też o pleśniach. Sswines promuje jak może lokalne (polskie) produkty - wina, piwa kaszubskie, trzebnickie i lubelskie... i takie tam, no i miody... pitne. W końcu nie samym winem żyje człowiek ;) Podróżowaliśmy, a jakże, czasem wirtualnie, do Australii np. Przypomnieć należy konkurs na wino roku i wspomnieć o winach miesiąca. Konkursy - quizy - to była znaczna nowość w porównaniu z sytuacją rok temu. Zawsze można też znaleźć rekomendancję dobrej książki ("Żona piekarza" czy "Sztuka podróżowania"), czy filmu (muzyki i wystawy). No i na koniec można zagrać w szachy ;) W Internecie. Ciągle darmo do tego. Internetowi przecież nie płacą. Choć są pomysły aby zbierać opłaty... od wpisanej notki ;) 3 zeta ktoś rzucił. Ustawa ma działać wstecz;) Ktoś musi ściągnąć zaległości... Pożartowaliśmy. A przecież to inni płacą, przez AdTaily i to krocie ;) I Ty możesz wykupić reklamę, na głównej, ale po co?

Pamiętajcie, że 26 III się spotykamy świętować hucznie w Warszawie Enotece Polskiej o 18:00, a 9 IV we Wrocławiu w Restauracji Vincent o 18:30 w miłym gronie. Zapisy mejlowe na sstar na gazeta.p ślijmy więc raźnie! Rok temu tak się bawiliśmy. A dwa lata temu tak podsumowaliśmy roczek. Ciągle mobilni, zwarci, gotowi...

Comments

Wrocław

We Wrocławiu też świętowaliśmy urodziny, w Restauracji Vincent, zamiast w Impressie tym razem. Było dobrze.

Mosaic

Kohei na blogu Winobranie.blog.pl pisze tak: Nie podejrzewamy, by wśród wszystkich dziesięciorga naszych czytelników był ktoś, kto jeszcze by nie znał Starwines, ale i tak napiszemy kilka ciepłych słów. Serwis przeszedł imponującą drogę od osobistego notatnika opróżnionych butelek do największej w polskim Internecie bazy wiedzy i niewiedzy o winie (oraz wodzie i musztardzie). Zapełnił lukę po obumarłym forum Wino gazety.pl, gromadząc wokół siebie całkiem pokaźne grono zapaleńców, którzy w czynie społecznym gotowi są wypite wina opisywać i komentować. Mimo szaty graficznej i łatwości nawigacji prosto z roku 1993, przyciąga rzesze czytelników. Prawdziwy Web 2.5..., a ciąg dalszy znajdziecie na Winobraniu.

Wrocław odliczanie

Odnotuję może kto potwierdził przybycie: MMx2, Futrzakx2, Wesołyx2, MikPaw, Sstar, czyli ja. Zgłaszali się też: Deox2, Joex2, WeinRx2 i Rurale. Zapraszam do zgłaszania się! Miejsce Restauracja Vincent, data 9 IV, godzina 18:30 lub później.

Pomysł MikPawia

Abyśmy ok. 17:00 się spotkali w Vinotece13, na degustacji (można ew. dokupić flaszkę na spotkanie), a ok. 17:44 ruszyli do Vincenta, ławą Wink

Vincent

Przykładowe menu zaproponowane przez Restaurację Vincent wygląda jak na poniższym obrazku.

Zaproponowałem, aby kurczaka zamienić na wołowinę, a przystawka stała się alternatywą dla zupy.
Tylko ludzie głupie nie piją przy zupie, że zacytuję poezję Peyotla;-)
Jeśli macie jakieś uwagi dajcie znać.

Komentarz Cerretalto

Na pewno pozostaną mi miło w pamięci Zin i Madiran (nie miałem z tymi winami
jakichś doświadczeń i oba mnie pozytywnie zaskoczyły), no i ten Shiraz z
Australii Smile. Jackowiak też ok, będzie się ludziom podobał a ten prawdziwy
szampan całkiem całkiem, biała Langwedocja i słodkie również Smile.

Jackowiak

Cerretalto myślał, że Jackowiak to coś spod Zielonej Góry jest, w kontekście szampana dla niego to się nie zmieścił.

Poznań pozdrawia

Witam serdecznie "Konfraternię":)
Gratuluję kolejnego udanego jak sądzę roku i dziękuję niezmiernie za ponad dwa lata (w moim przypadku) nauki historii, kultury i wielu jakże odmiennych "twarzy/duszy" wina z Waszą nieocenioną pomocą. Bardzo bym chciał wreszcie poznać kiedyś, wziąć udział we wspólnej eksploracji kolejnych butelek (ciekawe spotkanie mieliście ostatnio w Poznaniu.?), jednak tym razem nie uda mi się dojechać do Stolicy na ten jakże zacnie zapowiadający się wieczór. Pozostaje zatem życzyć 100 lat udanego i owocnego w nowe doznania spotkania, uczty!Smile
carpediusz

Poznań czemu nie? Póki co Warszawa i Wrocław, double V.

Dziękuję za życzenia. Może kiedyś w Poznaniu zaplanujemy spotkanie (poprzednia impreza była co prawda urodzinowa, ale jednak prywatna;) SstarWines. Póki co to planujemy jeszcze jedną imprezę we Wrocławiu, wstępnie termin ustaliliśmy na wieczór 9 IV.

Na głównej

Na stronie głównej też założyłem zaprzyjaźniony wątek:
http://www.sstarwines.pl/sample.php?inc=note.php&note=11328

Komentarz do opowiadanie Rurale aut. Małgosi na FB cytuję

...bo wszyscy się uzupełniamy
... jak białe i czarne, słodkie i gorzkie, dobre i złe...

Lista obecnych

Zapraszam do dopisywania się tutaj w formie komentarza. Póki co z pamięci: Rurale, MdCC, MKonwicki, Wein.r, JBwino, Morellino, Temi, Wampiro, PawelPP, Sstar&let rzecz jasna, kto jeszcze? Wielki nieobecny to Winersch, ale usprawiedliwiony Wink

Update listy

Rurale, MdCC, MKonwicki, Wein.r, JBwino, Morellino, Temi, Wampiro, PawelPP, Sstar&let, Cerretalto, Celeste&Celestial. Być może Koheix3.

Update

Jeszcze ma być Albuquerque (prawie z Brazylii) i Wampiro (dokładnie z Torunia).

Update listy

A te zapisy emailowe, znaczy się tylko za zaproszeniem wpuszczają?

Wpuszczają wszystkich

Trzeba jednak uzgodnić miejsce, czas i takie tam. Musze też panować nad ilością chętnych stąd o mejle proszę. Jakbym zaprosił w formule open, to bym potem mógł się zdziwić ilością. Ale można i tu akces składać. Wolę jednak mieć nad imprezą pewna kontrolę i stąd prośba o mejl.

Potwierdzam

Potwierdzam, że będę. Butelki fristajlowe przynosimy, czy jakiś luźny temat?

Fristajl

Fristajl oczywiście. Nikogo nie będę przecież do niczego przymuszał. To sprzeczne z moją naturą. Pełna anarchia.