Wino stycznia 2011

Wybieramy ile chcemy (Add), na koniec głosujemy (Vote)! Przypomnijmy jak to było w 2010 roku.

No votes have been recorded for this poll.

Comments

Błędy i dodatki

Błąd: Nie "Le Fief du Breil" a "Haute Tradition" (Kohei! Popraw u siebie na blogu. "Haute" a nie "Haut" Smile ).

Błąd: nie 2004, a 2005. To do wina powyżej.

Dodatek: Travaglini Gattinara Tre Vigne 2001 też dostało 7. Nie ma tego wina na liście, a było dużo lepsze.

Poprawki

Tre Vigne i Eppana dodam w kolejnym miesiącu, aby równe szanse miały w głosowaniach. Poprawki dotyczące Louvetrie naniosłem.

selekcja

Poruszę kolejny raz kwestię selekcji win do konkursu. Jak rozumiem są to wina z oceną 7+, ale tylko początkową. Czyli wino, które dostało 7, a potem od drugiego "degustatora" 5 lub 4 do konkursu może wystartować?. Natomiast wino, które dostało początkowo ocenę 6, a potem 7 już nie? Jeśli moje "oskarżenia" i "dywagacje" są nieprawdziwe to proponuję zorganizowanie "sądu koleżeńskiego". Mam mocne dowody, ale dla dobra sprawy, na razie nie chcę ich ujawniać. A tak na marginesie wino Chateau Rayas Fonsalette mimo oceny 7, się nie załapało. Już wiem czemu Temis ma przepaskę na oczach...

trudne życie selekcjonera

Tak to rzeczywiście działa. Ocena początkowa, po niej filtruję. Jakby ktoś chciał się zaangażować i wystąpić w roli selekcjonera to pod koniec miesiąca proszę o dorzucenie innych siódemek (z komentarzy). A co do Rayasa to działa inna reguła: promujemy to co polskie;) Może niedokładnie polskie, ale te, które wg mojej wiedzy i danych z wpisu występują w Polsce. Bliższa koszula ciału i takie tam. Ta reguła rządziła wszystkimi konkursami do tej pory. Tak więc Fonsalette jako kupione w Czechach, w Pradze, w sklepie Monarch mimo wysokiej oceny się nie załapało.
Mam pomysł aby wrócić też do konkursów w cenach powiedzmy do trzech dych, co Wy na to. Wtedy selekcjonerska ocena to byłaby szóstka.

No to ze smutkiem...

... ale muszę powiadomić iż przestrzegając reguł transparentności należałoby wycofać z konkursu wino Trpelki. Przyznam z ciężkim sercem, że też z Czech wiozłem, a w Polsce chyba nie (przynajmniej tego wina). Transparentność przede wszystkim.

transparentność

wycofywać nie będziemy, może jednak importer tego producent (WinoZMoraw.pl) pokusi się o sprowadzanie tego wina po zwycięstwie w konkursie;) oprócz braku transparentności przecież jesteśmy maksymalnie elastyczni jak skarpetki Deo;) ps. czuję, że lutowy konkurs Ty zorganizujesz, co Ty na to Pane MikPave?

jaki konkurs?

Widziałem gdzieś skarpetki "Elegant", czy o taki konkurs chodzi? I proszę o dodanie do listy Rieslinga od Św. Michała z Appiano. Dostało 6, ale wpisujący się wahał nad 7, a gdybym to ja je wpisywał, to dałbym 7 od razu, co uczyniłem, ale dopiero w komentarzach. No i powinno ono dostać kilka punktów na początek, żeby nie być w tyle za konkurencją na stracie Wink

Eppan czyli Appiano

w kolejnym miesiącu:-)