Wielka Noc.

Siedzieliśmy na ławce w parku niedaleko wydziału psychologii. W. zakręcił kieliszkiem, powąchał, spróbował i wypluł. Dobrze że nikt nie widział. „I jak?” - zapytałem. Uśmiechnął się lekko. „Wartościowanie nie jest prostym odzwierciedleniem faktów. To tylko proces psychiczny, którym rządzą pewne reguły.” - odpowiedział po chwili. Piliśmy pinota z Domaine Trapet. Nie był łatwy, choć sprzedawca zapewniał że wino jest „veloute et aromatique”.

eastern.JPG

„No dobra, ale jak Ci smakuje? Fajne jest?” - nie dawałem za wygraną. Jeszcze raz pokręcił kieliszkiem, powąchał, spróbował i wypluł. „Ilość przeżytych doświadczeń ma wpływ na naszą satysfakcję. Jeżeli masz ich mało, to i satysfakcja z ich przeżywania jest niewielka. Umiar powoduje, że satysfakcja jest duża. Jednak w pewnym momencie, kiedy doświadczeń masz już dużo, to poziom satysfakcji zaczyna spadać. I co Ty na to?” - odpowiedział ciągle kręcąc kieliszkiem. Nic sensownego nie przychodziło mi do głowy. Włączyłem radio. Grechutę znają nawet małe dzieci. „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...” Zacząłem szukać w torbie czystych kieliszków, żeby nalać Hermitage od Jean-Luca Colombo. „No właśnie. On śpiewa o regule dystansu czasowego. Bardziej wartościowe są zdarzenia, które nastąpią, a nie te które miały już miejsce w przeszłości. Ludzie bardziej cenią zdarzenia przyszłe od przeszłych, nawet gdy są jednakowo odległe w czasie.” - W. znów się zamyślił, kręcąc kieliszkiem. - „A wiesz, że zło jest silniejsze od dobra? Okazuje się, że...”. Przestałem słuchać. Wiatr otworzył pomięty egzemplarz „Człowieka wśród ludzi” Bogdana Wojciszke. Ptaki poderwały się nagle z ziemi. Niebo zrobiło się jeszcze bardziej szare. Niedługo Wielka Noc. Nareszcie.

Comments

Świąteczny wiklinowy koszyk

Rozmawiać ze zwierzętami to co innego. Są wdzięczne za każde słowo, jak wiklina jego dłoniom, kiedy wyprawiał z nią cuda. Wiele razy obserwując ukradkiem, jak siedzi pod szopą, zastanawiała się czy nie mówi do wikliny, że tak mu jest posłuszna. Ona by mówiła.

Z życzeniami świątecznymi pozdrawiają Sstar&let przy pomocy słów zapożyczonych od Grażyny Jeronim Gałuszki.

Życzenia

Piękny tekst. Dzięki Smile

A skoro Wielkanoc zapowiedziana, to ja tutaj złożę wszystkim najserdeczniejsze życzenia. Zdrowych, spokojnych i pogodnych Świąt. I do zobaczenia w poświątecznym tygodniu w staropiastowskim grodzie Smile

Życzenia

Miłego Alleluja. I mam nadzieję do zobaczenia. Pozdrawiam.