Logo SstarWines Jak czytac etykiete Chile
Les Vaillons Daniel Dampt 2009
Chablis Premier Cru AOC
Francja
Chardonnay
Cena: 88
Alk: 13,00%
Kolor: b
Nr 14085
www
Legenda (ocena):
8 - wybitnie, prawdziwe arcydzieło
7 - bardzo dobre, wino z dużą klasą
6 - dobre, interesujące
5 - całkiem niezłe, przyzwoite
4 - słabe
Brak gwiazdki
3 - omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami

Inne od Daniel Dampt :
2010 Chablis Chardonnay

2009 Petit Chablis Chardonnay

mkonwicki (2012-10-31) Ocena: 6
Chude takie jakieś, nie, że patykowate, ale szczupłe, zimne, metaliczne może, ale chyba raczej kamienne (słowo na "M" też mi się pomyślało...). Z owoców to ewentualnie kwaśne jabłko i cytryna. Kredowa końcówka. Złe nie jest, chyba eleganckie takie. Smaczne było, przyjemne, ale jeśli ktoś ma ochotę na prostszą, bardziej bezpośrednią frajdę z wina, to tu będzie z tym słabo. Choć słabo zasadniczo nie jest ani trochę. @Enoteka Polska

star (2012-10-31)
Jest kłopot jakiś z tymi winami Dampta. Rurale wpadł w pustkę, Temi narzekał na bladość smaku, Albuquerque tylko dałby się za nie zacementować;-) W tym przypadku, Premier Cru, człowiek by chyba oczekiwał jakiegoś muśnięcia beczką (beczkę to ono widziało?), odrobiny więcej ciała może. Niekoniecznie wypaśnego beczkowego chilijczyka, ani montracheta, ale może jednak jakąś wartość dodaną czy cuś? Wszedłem na ich stronę (pralinka) i załadowałem pdf (pralinka) z technikaliami. No i beczki nie widziało, ma być świeżo, no i widać, że jest. Może za wcześnie pite? Piszą, że 5-15 lat można je trzymać. Stare Chablis, którym nas MM częstował rozwijają ciekawe ryżowe nuty:-) A co do Dampta, to jak widać po fotce, nawet porządnego konia nie mają i jak tu żyć?

Vigne
Superficie de ce climat : 3,60 ha
Exposition : Est, Sud-Est
Sols : Argilo-calcaires (Kimméridgien)
Age des Vignes : 35 ans
Densité de plantation : 5 500 pieds/ha
Taille : Guyot Double

Vin
Vinification : en cuve en acier inoxydable afin de conserver toute la typici-té et la fraîcheur caractéristiques du Chardonnay. Toutes les opérations de-puis la récolte jusqu’à la mise en bouteilles sont réalisées par nos soins dans notre chai (malo-lactique, collage, filtration, passage au froid). Dégustation : Couleur or vert, nez de beurre frais et d’amande, bouche ample et souple, ce vin séduit beaucoup la gent féminine. Service : entre 9 et 12°C sur un Homard grillé, un Sandre au beurre blanc. Garde : de 5 à 15 ans.

wino14085#45125

temi (2012-10-31)
Znajomy, co szablisy zwykł pijać, twierdził, że w tejże Enotece za identyczną cenę (skąd niestety 2 tygodnie temu wszystko w górę o ca 10% w EP poszło) lepsze jest CHABLIS PREMIER CRU CÔTE DE LECHET 2009. A i notowania u punktatorów wyższe.
wino14085#45126

mkonwicki (2012-10-31)
Uuuu traktor to zło! To wszystko tłumaczy: ubita gleba -> słabe owoce -> cienkie wino!
;)

To Chablis złe nie było, ale to nie jest mój ulubiony kierunek. Może ma fanów jednak? Na pewno nie wybieram się po nie do Enoteki.

wino14085#45127