Konigheim Kabinett Joachim Heger
2002 Baden Niemcy
Riesling
  Cena: 50
  Alk: 10,00%
  Ocena: 6
  Nr 729
  

sstar&let (2004-03-06)
spotkanie wroclawskie w Imparcie, (1), mozna bylo wyczuc ze to wino z dalekiej polnocy, wino dla medykow, joe: dziwadło, za stare,ciekaw jestem jak smakowało 4 lata temu, nie sadze, ze uplyw czasu mu zaszkodzil (ale temperatura przechowywania juz szybciej) - nuty acetonowe czy lotna kwasowosc sa dla Musara takze tego lepszego dosc typowe (raczej z wiekiem sie nie pojawiaja) - tu jednak bylo jej za duzo i owoc tylko przebijal sie od czasu do czasu, barwa jasno malinowa i tak sie cieszylem ze nie korkowe, pnwca: przepocony chałat aptekarza z Bejrutu - trudne, dziwne nieporównywalne do niczego innego wielowymiarowe i chyba za stare, ducale: dla mnie slabe i wadliwe (pilem inne roczniki i na pewno były lepsze), deo: tak w ogóle, to było suuuuper, dużo krwi i w ogóle ... chcę publicznie podziękować Panuowcy za organizację i Gościom spoza Wrocławia za gościnny występ, do zobaczenia następnym razem!, kupione w Piwnicach Prohibicji za 67 zl przecenione z 97zl, z goryczką jakąś na końcu, miękkie, alkochol, rozpuszczalnik, ma swoje lata, licol, w szpitalach, jasno-malinowe, winnica golesz, swieze mieso z krwia, wino z zimnego kraju, joe: norwegia, pnwca: kanada, deo: rasowe i gietkie, wino z Wydzialu Chemii, nie jest to sherry, wg mnie: mocno alkocholowe, w smaku wisniowe, lekkie

Hochar Pere et Fils Chateau Musar, Gaston Hochar
1998 Bekaa Valley Liban
Cinsault
Cabernet Sauvignon
  Cena: 67
  Alk: 13,50%
  Ocena: 5
  Nr 730
  www.chateaumusar.com.lb

sstar&let (2004-03-06)
spotkanie wroclawskie w Imparcie, (2), mozna bylo wyczuc ze to wino z dalekiej polnocy, wino dla medykow, joe: dziwadło, za stare,ciekaw jestem jak smakowało 4 lata temu, nie sadze, ze uplyw czasu mu zaszkodzil (ale temperatura przechowywania juz szybciej) - nuty acetonowe czy lotna kwasowosc sa dla Musara takze tego lepszego dosc typowe (raczej z wiekiem sie nie pojawiaja) - tu jednak bylo jej za duzo i owoc tylko przebijal sie od czasu do czasu, barwa jasno malinowa i tak sie cieszylem ze nie korkowe :-), pnwca: przepocony chałat aptekarza z Bejrutu - trudne, dziwne nieporównywalne do niczego innego wielowymiarowe i chyba za stare, ducale: dla mnie slabe i wadliwe (pilem inne roczniki i na pewno były lepsze), deo: tak w ogóle, to było suuuuper, dużo krwi i w ogóle... chcę publicznie podziękować Panuowcy za organizację i Gościom spoza Wrocławia za gościnny występ, do zobaczenia następnym razem! :-), kupione w Piwnicach Prohibicji za 67 zl przecenione z 97zl, z goryczką jakąś na końcu, miękkie, alkochol, rozpuszczalnik, ma swoje lata, licol, w szpitalach, jasno-malinowe, winnica golesz, swieze mieso z krwia, wino z zimnego kraju, joe: norwegia, pnwca: kanada, deo: rasowe i gietkie, wino z Wydzialu Chemii, nie jest to sherry, wg mnie: mocno alkocholowe, w smaku wisniowe, lekkie

star (2012-09-16)
Nad kupą w lesie nie ma co się wg mnie szczególnie rozwodzić, ale nad Chateau Musar i owszem. Fotkę kradnę od Kuby, choć my inny rocznik próbowaliśmy jak widać niż on. Wino które trafia do sprzedaży w wieku siedmiu lat (a więc obecnie rocznik 2005), jako wino wspaniałe, ale wciąż jeszcze młode. No i wreszcie – ceny. Jak na wina, które wytrzymują porównanie ze swoją legendą, butelki Hocharów są nieprzyzwoicie tanie: od ok. 160 zł za główną etykietę Chateau Musar do mniej niż stu (!) za Hochar Père et Fils, wino w zasadzie nie mniej zjawiskowe.

Za co kocham Chateau Musar? Niełatwo w kilku słowach podsumować tę mnogość wrażeń z wielu roczników obu etykiet, ale spróbujmy: za połączenie niezwykłej świeżości, kwasowości i pijalności z balsamiczną ewolucją, która nadaje im aksamitnej gładkości. Za bezsprzeczną elegancję, która nie boi się naturalności – w nosie często pojawia się lotna kwasowość, w końcówce czuć zaś przeleżałe poziomki. Ale dzięki tej naturalistycznej klamrze tym mocniej i wyraźniej lśni klejnot koronkowej struktury oraz niesamowicie soczystego, czereśniowo-likierowego owocu, który sprawia, że od Chateau Musar po prostu nie da się oderwać.

star (2012-09-16)
Etykieta z 1998 trochę bardziej tak wyglądała jak z 2001. Piszą o tym winie na Golly Wine Drops bez zachwytu i uprzedzeń:

It looked a lot paler than I expected, like a pinot noir. There was plenty of colour left over in the bottle in the form of sediment. It smelled bright and fruity, certainly not seven years old. It was different. Not bad different, just different. It has a sort of Italian acidity with the cherries of Chianti, but something a little more bitter, maybe cranberry or even rhubarb, I'm thinking Campari, but again, not unpleasant.

It's a curious blend of grapes, think of a Bordeaux married to a wine it met on holiday in the south of France, again, not what you might expect but an interesting mix. It's not going to be my favourite wine, but it is something I'd try again, I'm just not sure why.

Nero al Tondo Ruffino, Tenimenti
2000 Toscana Włochy
Pinot Nero
  Cena: 130
  Alk: 13,50%
  Ocena: 5
  Nr 731
  www.ruffino.it

sstar&let (2004-03-06)
spotkanie wroclawskie w Imparcie, (3), od ducale, owocowe bardzo ale po chwili drzewne, pieprz, skóra, chude dość, ale mocno alkochol bardzo taniczne, atrament, nuty nabialowe, mocno jednak drzewne, poprawne, mocno atramentowy-alkochol lekko, dosc taniczne, pnwca: mój piękny i długi post pełen błyskotliwych i celnych sformułowań nad którym siedziałem od 12.00 gdzieś zniknał (był zonk?) na razie się zniechęciłem chciałem tylko podziekowac ziemi polskiej że wydaje takie fantastyczne dzieci a tak powaznie było super, ja: Nie trac ducha piekne dziecko!, Mało typowe dla Pinot , mocne , wyraźnie toskańskie, wino od ducale, ducale: pierwszy nos typowy dla pinot noir, pozniej niekoniecznie,dosc taniczne, spasiony Pinot noir bardziej przypominał południe powtórzyłbym,

La Rosine Michel Ogier
1999 Collines Rhodaniennes Francja
Syrah
  Cena: 55
  Alk: 12,00%
  Ocena: 7
  Nr 732
  

sstar&let (2004-03-06)
Spotkanie wrocławskie w Imparcie. (4) wino degustacji pochodzi od spola. Aromaty miesiste, w smaku krotkie i nieco puste, ciut słodkie, za to bardzo ładny grafitowo-atramentowy aromat. Stephane Ogier który ma dopiero 25 lat, wyprodukował to wino. Bardzo taniczne, mocne, choć trochę mało ciała. Ale wg joe tłuste. Z końca Rhodanu, 18 miesięcy spędziło w beczce. 10E spol zapłacił za nie na miejscu. Ach ten aromat! Wg joe piękność wieczoru. Dla mnie najciekawsze. Dużo charakteru, podobno prawie Cote Rotie! Wg ducale niespodzianka z Cote Rotie - pewnie u Bieńczyka 4 serduszka by były. A pnwca dlatego będzie powracał do Francji - wielowymiarowe, ciekawe, oryginalne z charakterem.

sstar&let (2008-08-07)
Z tej flirtującej z Cote Rotie apelacji pochodzi polecane przez RVF Sotanum 2001 od Vins de Vienne, świetnie pachnące dymem, pieczystym, pieprzem i czereśnią. W smaku mineralność oraz dobra kwasowość. Smaczne i długie.

Bouvencourt Charles Brotte
2001 Vacqueyras Francja
Grenache
Syrah
  Cena: 45
  Alk: 13,50%
  Ocena: 6
  Nr 733
  

sstar&let (2004-03-06)
spotkanie wroclawskie w Imparcie, (5), od RAFa, 9E z Francji choc ma PdV, lukrecja, slodkosc dominujaca, plus zwierzecosc, slodkie w smaku, ale dosc taniczne, szcypiace-alkochol, mocne w ustach, po chwili alkochol - ale to problem wszystkich win bo się nagrzewaly, dla milosnikow slodkosci Grenache, joe: porządny cotes du rhone , dość typowe , z cyklu wszystkim smakuje, duca: chyba owocowe, nie pamietam, pnwca: ciesze się z rozprawiczenia tej apelacji bo dla mie to był pierwszy z nią kontakt i nie zawiodłem sie i powtórze,

Riserva Ducale Oro Ruffino, Tenimenti
1986 Chianti Classico Włochy
Sangiovese 85%
Colorino
Cabernet Sauvignon
Merlot
  Cena: 260
  Alk: 13,00%
  Ocena: 8
  Nr 734
  www.ruffino.com

sstar&let (2004-03-06)
Spotkanie wrocławskie w Imparcie. (6) wino imprezy pochodzące od .. jakże by inaczej ducale - tytuł zobowiązuje. Ma on też podobno rocznik 1980 za ok. 400zł. W ustach już złagodniało, choć ciągle garbnikowe, taniny ciągle obecne i wyraziste. Za kilka lat można by je też wypić. Skóra, slodkość lukrecji i trufle w aromacie. Ceglastość barwy sugeruje zaawansowany wiek. Nota 7-8. Przeżycie transcendentne. joe: 'Wino wciąż żywe, bardzo dobre, miło się wspominało co kto robił w '86. Ja na przykład nie zdałem wtedy z drugiej do trzeciej. Ale to było bardzo elitarne liceum'. star: 'a ja odkryłem przy okazji, że nie sam jeden mialem wowczas 14 lat'. pnwca: 'Balem się ze będzie za stare a tu niespodzianka ,no i te taniny jeszcze, trzeba by je pić na szczycie Orlicy w piękny wiosenny poranek - dzięki za wino które wzudziło u mnie respekt - poczułem ile jeszcze przede mną.' Skład szczepów podany dla rocznika 1999.

ducale (2008-06-14)
To było fajne spotkanie :)) i niezłe wina piliśmy wtedy. Mam teraz 1995r Oro ,które czeka az sstar zorganizuje jakieś fajne spotkanie..

sstar&let (2008-08-02)
Kto by pomyślał, że po latach dane mi będzie powrócić do tego wina. Sentymentalnie. Ale co bardziej istotne przepysznie. Wino ciągle młode. Piękna wiśniowa szata, bez zbyt wyraźnej ceglastej obwódki wskazującej na zaawansowany wiek. Doskonała równowaga - świetna kwasowość, ciągle taniczna końcówka, dobra dlugość. Do tego nuty tytoniu i jeżyn. Będzie trwało wiecznie! Dzięki mdobro, który dostał je od kogoś w prezencie. Cena kształtowała by się obecnie pewno w granicach 300-400. Ocena 7-8.

ducale (2008-08-05)
chyba jest po ok 270zl do kupienia jeszcze w Lodzi...

sstar&let (2008-08-15)
Nowe roczniki tego wina tez w porzo np. degustowany nie tak znowu dawno rocznik 2001.

sstar&let (2010-04-28)
Bardzo pouczająca pionowa degustacja Ruffino została opisana na stronie Vinnoseur.com (za chwilę czat z jej autorem!).

Chateau La Garde, Kressmann
1996 Pessac-Leognan Francja
Cabernet Sauvignon
Merlot
  Cena: 150
  Alk: 12,50%
  Ocena: 7
  Nr 735
  www.kressmann.com

sstar&let (2004-03-06)
spotkanie wroclawskie w Imparcie, (7), od ducale probka, mocny owoc na pocztaku, czarna porzeczka, lukrecja, dobry bordos, refleksy fioletu (wysmiane przez ducale), tez alkochol wyczuwalny, dobra kwasowosc, tanicznosc, ducale: ekstremum dla niego, ok. ale juz ciezko wczuwac sie..., dojrzale Bordeaux jakie lubimy, joe: Porządne , dojrzałe bordo, ducale: dojrzale Bordeaux jakie lubimy, pnwca: widziałem że uspokoiło towarzystwo pogasiło uśmiech poważne solidne brdx do powtórki,

Fontodi
1999 Chianti Classico Włochy
Sangiovese
  Cena: 100
  Alk: 13,50%
  Ocena: 8
  Nr 736
  

sstar&let (2004-03-06)
spotkanie wroclawskie w Imparcie, (8), od joe obejscie, super aromatycznie, grafit, slodka skora ok., ciut pieprzu, bardzo, drugie rasowe, giętkie wg deo, joe: szczere, z koncowka, bardzo taniczne, cieliste, miesniak wg ducale, tu upadl kieliszek wojtekesowi, az niektorzy z wrazenia przewrocili kieliszek :-) wino szczere, joe: Bardzo przyjemne chianti, podobało mi się, duca: Fontodi to firma jak zawsze, pnwca: prawdziwe ożywcze przywróciło uśmiechy na twarze, nota 7-8,

mdcc (2010-12-12)
Tragarze przywieźli... niestety wieżli dwa tygodnie w największe mrozy. Na 99% zamarzło a potem rozmarzło :-( Czy ktoś wie, czytał z dobrego źródła, doświadczył na własnej skórze? Oczywiście chodzi o efekt zamarznięcia wina czerwonego... to mętnawe, nos dobry, owocowy, mocny, świeży... ale usta dziwne... gorzkawy garbnik, wodniste, choć kwasowość doskonała. Trollu - piłeś? Możesz skomentować ile w tym co piszę może być normalności a ile trudnej drogi do domu? A tak jeszcze się pożalę: oprócz tego cc, w tym zamym transporcie utknęło san leonardo 2001, percarlo 2001 i syrah 1999 od Fontodich. Opiszę każde, z bezsensownym zastrzeżeniem, że nie mam pojęcia co opisuję... trochę mi szkoda :-(

mdcc (2010-12-12)
Percarlo 2001 - a właściwie to co z niego zostało :-(

rurale (2010-12-12)
To musiało zaboleć. Szczerze współczuję. Na pocieszenie, cytat. Ja wczoraj miałem mnóstwo czasu, pociągami jeździłem po kraju. Na Śląsk nawet trafiłem. To już niedługo będzie za granicą:) Ratowała mnie literatura. Literatura pogodna.

Maillefer (odwraca się w stronę sklepu)

O proszę, pan markiz.

Rzeczywiście markiz właśnie wszedł do piekarni. Ma pięćdziesiąt lat, jest niezwykle sympatyczny i dystyngowany, mimo pokaźnego brzucha. Mówi z łatwością i wdziękiem. Widać że dowodził szwadronem.

Markiz

Dzień dobry piekarzowo. Jestem markiz Castan de Venelles, emerytowany dowódca szwadronu, ale aktywny rozpustnik. Chcę przez to powiedzieć, że jestem pod wrażeniem blasku, jaki pani roztacza oraz wyrazić głęboką wdzięczność za to, że raczy pani być taka piękna...

„Żona piekarza” Marcel Pagnol

mdcc (2010-12-12)
Dzięki za pocieszenie... i dzięki za cytat a właściwie autora...

star (2011-02-17)
Z braku laku dobry krzyż. Wstawiam kawałek fotki z Flaccianello, choć oni na Chianti chyba zamek mają.

star (2011-02-17)
Taki jak kilka fotek powyżej, ups!

star (2011-02-17)
Markiz narzekał, że takie przemrożone flaszki, żyły (ale co to za życie;) tylko przez chwilę, a potem umierały (bynajmniej nie godnie), wino stawało się mętne i bez życia. Żal!

Vignaserra Roberto Voerzio
1999 Langhe Włochy
Nebbiolo
Barbera
Cabernet Sauvignon
  Cena: 150
  Alk: 13,50%
  Ocena: 7
  Nr 737
  

sstar&let (2004-03-06)
spotkanie wroclawskie w Imparcie, (9), od joe, bardzo podobne do poprzedniego, bardzo cieple, bardzo dlugie, z tofi - jestem w stanie się z tym zgodzic, pieprzne w nosie, bardzo mocno aromatyczne, bardzo dlugie, ducale by chcial sprobowac za 5 lat, ducale: toffi, gorzka czekolada, biala slodka czekolada, szczypiace bardzo, super taniczne, joe: w smaku tepe nieco, takie potworne, dluuugie i czekoladowe, joe: Chyba najduższe wino wieczoru. Dobre , bardzo dobre, star: szkoda tylko ze aromatycznie w cukierniczych rejestrach nieco podobne do poprzedniego toskanczyka (ktory smakowal i owszem), ale rozmachem robilo wrazenie, ducale: dluuugie i czekoladowe, wspaniale, pnwca: kakao, czekolada solidnie zbudowane aczklwiek nie pozbawione finezji, dluuugie i czekoladowe

gp (2008-05-20)
Wino nie starzeje się najpiękniej. Być może za parę lat ponownie się otworzy. Mimo to jakość owocu jest nieprawdopodobna i łatwo beczce się nie daje.

sstar&let (2008-09-11)
Ostatnio rozmawialiśmy o nim u mm. Dorzucam więc ładną etykietę i linki: w Wineanorak oraz Wine pages. Importuje to wino Winoteka 13.

star (2010-12-11)
Nebbiolo niejedno ma imię. A to Langhe dobre było!

Azpilicueta Iverus Ars Vinum
1999 Rioja Hiszpania
Tempranillo
Graciano
Mazuelo
  Cena: 150
  Alk: 13,50%
  Ocena: 7
  Nr 738
  

sstar&let (2004-03-06)
spotkanie wroclawskie w Imparcie, (10), od ducale, poczatek slodki, koncowka gorzka, dosc taniczne, bardzo dobra koncowka, utrzymujaca się, zielone aromaty, ciekawe, 16 mies z debu francuskiego, bardzo gorzkie - inne niż wszystkie, dobre wino turystyczne, swietna odmiana po wloszczyznie, gorzka koncowka ok, joe: turystyczne. Jakbym tam pojechał , zmówił w knajpie , to byłbym zadowolony. Tu też byłem., ducale: taka nowoczesna rioja ,turystyczna heheh, pnwca: dobry stary przyjaciel - dobrze zrobiona rioszka bez zarzutu można by na niej uczyć Riojy, dobre wino turystyczne, swietna odmiana po wloszczyznie, gorzka koncowka ok

25th Anniversary Dry Creek
1995 Sonoma County USA
Cabernet Sauvignon
  Cena: 220
  Alk: 13,50%
  Ocena: 6
  Nr 739
  www.drycreekvineyard.com

sstar&let (2004-03-06)
spotkanie wroclawskie w Imparcie, (11), od pnwcy nie sprzedawala się, aromat kocowka ziwerzeca, ciut taniczne, w saku slodkosc i nic, grafitowe ale w koncowce zwierzecej, cukiernicze, przyjemne, deo: krwiste ale nieco krotkie, joe: Bardzo ładnie pachniało , trochę krótkie jednak, ducale: aromaty jeszcze ok., ale potem braki we wszystkim, pnwca: po zdekantowaniu czarna porzeczka później się rozwiało zawiodłem się, krwiste ale nieco krotkie

star (2014-02-02)
To nie Windows XP (pralinka) a Sonoma:-)

Clancy`s Lehmann
2000 Barossa Valley Australia
Shiraz
Cabernet Sauvignon
Merlot
Cabernet Franc
  Cena: 110
  Alk: %
  Ocena: 5
  Nr 740
  

sstar&let (2004-03-06)
spotkanie wroclawskie w Imparcie, (13), od deo, ducale: krwiste, ja: atramentowa barwa, wszystkie wloskie nuty cukiernicze, aromat się ulotnił, ciut gorzkie, dość garbnikowe, z Wloch 16E, joe: Bardzo dobre , aczkolwiek to też miało kłopot z krótkością, ducale: bardzo interesujace, chciałbym raz jeszcze, pnwca: dla mnie powrót do rzeczywistości i drugi Włoch po Langhe - niczym wczesna Jennifer Aniston

La Grola Allegrini
1999 Veronese Włochy
Corvina Veronese 70%
Rondinella 15%
Syrah 10%
Sangiovese 5%
  Cena: 80
  Alk: 13,50%
  Ocena: 6
  Nr 741
  www.allegrini.it

sstar&let (2004-03-06)
Niczym wczesna Jennifer Aniston (pnwca). Krwiste (ducale). Bardzo dobre, aczkolwiek to też miało kłopot z krótkością (joe). Bardzo interesujace, chciałbym raz jeszcze (ducale). Dla mnie powrót do rzeczywistości i drugi Włoch po Vignaserze od Voerzio (pnwca). Moja notka: atramentowa barwa, ciut gorzkie, dość garbnikowe, wszystkie wina wloskie dają osobliwą cukierniczą nutę, aromat się ulotnił po chwili. Spotkanie wroclawskie w Imparcie. (13) wino wieczoru przywiezione przez deo z Wloch za 16E.

Lucilla, Farnatella Fattoria di Felsina
1999 Toscana Włochy
Sangiovese
Merlot
  Cena: 65
  Alk: 13,00%
  Ocena: 5
  Nr 742
  www.felsina.it

sstar&let (2004-03-06)
spotkanie wroclawskie w Imparcie, (14), od deo, mysi aromat, ducale: mokre kamienie ale po deszczu w Karkonoszacg, Cieplicka 57 ale 12, deo: taternik rozperdzielony o skale dokladniej Bledna Skale, bieg Piastow w jakuszycach, zamek stoi nie ruiny, polaczenie granitu z krwia, taniczne, mysi wilgotna czapka- wadliwe - to joe, ducale: skorka od orzecha wloskiego, star: liczylem na wiecej - np rozwiniecie watku o taterniku -- deo: żeby ktoś sobie źle nie pomyślał o tym winie (Lucilla od Farnetelli) przypomnę, że chodziło o zapach krwi i mokrego granitu :-)), pnwca: nie pamiętam kompletnie musiałem wtedy cos robić innego słyszałem głosy że trafione ale chyba raczej nie - do powtórki, joe:Moim zdaniem miało jakąś wadę. Delikatną , ale jednak. Chciałbym spróbować z innej butelki, mokre kamienie po deszczu w Karkonoszach, taternik roztrzaskany na skale

star (2018-07-22)
MM a propos kamieni: Chciałem kiedyś kupić takie markery na kieliszki, żeby goście pili tylko z własnych.
Teraz byłyby zbędne. Każdy ma swój kamień:-)

Bin 555 Wyndham
2001 South Eastern Australia Australia
Shiraz
  Cena: 50
  Alk: 14,00%
  Ocena: 7
  Nr 743
  www.wyndham.com

sstar&let (2004-03-06)
spotkanie wroclawskie w Imparcie, (15), od wojtekesa 10$, trawa, apteczne, kamfora, eukaliptus, olejek kamforowy, aromat genialny, apteka jak Carmenere, figi suszone, gęste, rasowe, w smaku rześkie -deo, ducale: wegetariańskie, pnwca: pornograficzne, ducale: pokrzywa, ja: aromat się ulotnił w smaku dość długie, olejek mentolowy, joe: Numer dwa jak dla mnie, niezbyt typowe dla austrlijskich shiraz, star: sporo w gebie, aromatycznie bardzo ciekawe (nuty eukaliptusa i duzo wiecej), ale aromat malo trwaly - nie moje klimaty, wg pnwcy pornograficzne!, pnwca: rzeczywiście pornograficzne, boję sie takich win sa ja dziewczeta z Los Angeles i chłopcy z Miami ale było to mocne uderzenie na koniec nr 1, nota 6-7, ducale: oooooooo,te nuty eukaliptusowe ,podium wśród naszego spotkania, bardzo szczere, geste, rasowe, wegetarianskie

star (2014-03-28)
Jest o Miami więc się nada;-) She did it again! Magia tenisa (pralinka) znowu w wykonaniu Radwańskiej. Mecz z Cibulkovą co prawda nieszczęśliwie przegrała, ale zaczarowała widzów takim zagraniem.

Dokładnie w rocznicę tego zagrania w Miami!

Vevre Bertrand
2002 Coteaux du Languedoc Francja
Syrah
Granache
Carignan
  Cena: 20
  Alk: 12,50%
  Ocena: 4
  Nr 744
  

sstar&let (2004-03-06)
spotkanie wroclawskie w Imparcie, (16), rumiankowo-marchewkowe, lekko wadliwe, slodko-kwasne, cos zle, joe: o kurwa w nosie a wy mowicie ze jest gietkie i rasowe i pasuje do homara w galarecie (deo), pnwca: ten homar to chyba w galarecie z obcych z filmów SF, leciutki zapach marchewki umilal konsumpcje :-), ducale: tragedia, pnwca: iiiiiiiiiiii tam, joe: uups

Cuvee Prestige Vignerons Ardechois
2002 Coteaux de l'Ardeche Francja
Merlot
  Cena: 30
  Alk: 12,50%
  Ocena: 4
  Nr 745
  

sstar&let (2004-03-06)
spotkanie wroclawskie w Imparcie, (17) brak mojej notki, ale joe:jak na 25 pln to ok., kwasnosc atutem,

Jesse`s Normans
2000 South Eastern Australia Australia
Shiraz
Ruby Cabernet
  Cena: 30
  Alk: 13,00%
  Ocena: 3
  Nr 746
  

sstar&let (2004-03-06)
spotkanie wroclawskie w Imparcie, (18) joe: Strzelone , jak nic. Star mówił , że te wina tak pachną , ale..., star: czyzby rubinowe? z pewnoscia z fioletowymi refleksami, pnwca: w sam raz do upijania barmana co czyniłem, ducale: nie wiem co napisać ,wino zepsute ,zmaderyzowane a star się rozpisuje

Cuvee Prestige Vignerons Ardechois
2002 Coteaux de l'Ardeche Francja
Cabernet Sauvignon
  Cena: 30
  Alk: 12,50%
  Ocena: 4
  Nr 747
  

sstar&let (2004-03-06)
spotkanie wroclawskie w Imparcie, (19) pnwca: wino dżest kabsik, ducale: i znów za 25 pln ok, star: to juz jest koniec, a na koniec dropsy, w każdym razie było bardzo miło poznać nowych i spotkać starych i stara ,-)) pzdv paniowca, joe: dosc ckliwe, ducale: dropsy porzeczkowe, lekko cukiernicze, ladne aromaty dziwny smak, lekko slodkie alkoholowe, nota 4-5, powrot na ziemie ale z pewnoscia pasuje do homara w galarecie